Beşiktaş'ın itirazı reddedildi

Tahkim'den Beşiktaş'ın itirazına ret: Beşiktaş hükmen mağlup sayıldı ve kupadan men edildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) Ziraat Türkiye Kupası'ndan men ettiği Beşiktaş'ın itirazını reddetti.

Tahkim Kurulu, Beşiktaş'ın Ziraat Türkiye Kupası'ndan men edilmesi, Fenerbahçe maçındaki hükmen mağlubiyet ve gelecek sezon men kararını onadı.

OYBİRLİĞİYLE RET

Tahkim Kurulu'nun kararı şöyle:

"Beşiktaş Futbol Yatırımları San. Ve Tic. A.Ş.'nin müsabaka kıyafeti ile belirlenen ve ilan olunan saatte sahaya gelmemesinden dolayı 2017 - 2018 Sezonu Türkiye Kupası Müsabakaları Statüsü'nün 8/1. maddesi ve FDT'nin 46/1. maddesi uyarınca; (3-0) hükmen mağlup sayılmasına, Türkiye Kupası'ndan ihraç edilmesine, takip eden sezon Türkiye Kupası'na alınmamasına 2017 - 2018 sezonu Türkiye Kupası'nın ticari haklarından elde edilen gelirlerin dağıtımından kaynaklanan ödüllerin iadesi şeklinde verilen kararda sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oy birliği ile karar verilmiştir. (Haber Merkezi)