Göksel Gümüşdağ: Arda'ya bir ceza keseceğim

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Arda Turan'a verilen 16 maçlık cezanın fazla olduğunu söyledi. Turan'ın hareketinin kabul edilemez olduğunu belirten Gümüşdağ, "Kulüp olarak ben de Arda'ya bir ceza keseceğim" diye konuştu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Arda Turan'a verilen 16 maçlık cezayla ilgili açıklama yaptı.

A Spor'a yayınına katılan Göksel Gümüşdağ, "Arda Turan'ın hakeme karşı yaptığı hareketi bir kulüp başkanı olarak  kabul edilebilir bulmuyorum. Ceza açıklandıktan sonra kulüp olarak ben de Arda'ya bir ceza keseceğim" dedi.

'KARAR ACEMİCE ALINMIŞ'

Ceza kararını eleştiren Gümüşdağ, "Arda Turan'a verilen cezayı değerlendirmeye aldığımızda kurullardan kişilere göre farklı farklı kararlar çıktığını, kurulların kamuoyunda zor duruma düştüğünü görüyoruz ve izliyoruz. Bu kararı Başakşehir ailesi olarak hiçbir şekilde kabul etmeyeceğimizi de ifade ediyorum. Tahkim'e başvuracağız ve bu acemice verilen kararın düzeltilmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız" diye konuştu.

Turan'a verilecek cezanın 6 ila 8 maç arasında olması gerektiğini söyleyen Gümüşdağ, "Hakemi itme hakkınız yok ama bunun karşılığı sadece Arda Turan olduğu için 16 maç ceza olmaz. Eğer böyle yaparsak çok oyuncuyu futboldan soğuturuz, yöneticileri de futbol adamlığından soğuturuz. Futbolu kimler yönetir bilemem" ifadelerini kullandı.

Arda Turan'ın hakeme yönelik "Hepinizi öldürmek lazım" ifadesini kullandığı iddiasının cezasnı arttırmış olabileceği yorumu sorulan Gümüşdağ, "Raporu okumuş değilim. Ama küfür de aynı şey, 'Sizi öldürürüm' demek de aynı şey. Bunlar kabul edilemez. Ama bunların cezai karşılığı da bellidir. 6 maç, 8 maç, 10 maçtır" yanıtını verdi. (HABER MERKEZİ)