Fikret Orman: Cumhurbaşkanımız doğru söylüyor

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, derbide yaşanan olaylarla ilgili konuştu. Orman, “Cumhurbaşkanımız ona gelen bilgiler doğrultusunda en çok bilgi sahibidir. Onun söyledikleri doğrudur. Bu tip olaylar ilk defa olmuyor” dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Beşiktaş- Fenerbahçe arasında oynanan derbide yaşananlar geçtiğimiz hafta gündem oldu. Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in yaralanmasının ardından tatil edilen maçla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çıkan olayların ‘kumpas’ olma ihtimaline işaret etti. Beşiktaş kulübü başkanı Fikret Orman, “Cumhurbaşkanımız ona gelen bilgiler doğrultusunda en çok bilgi sahibidir. Onun söyledikleri doğrudur” dedi.

Gazete Habertürk'ten Meriç Müldür'ün haberine göreü, Başkan Fikret Orman, "Bu tip olaylar tabi ilk defa olmuyor. 2013’te Galatasaray ile oynadığımız bir maçtı tam da Gezi olayları arefesindeydi. O günkü vali ve emniyet güçlerine biz bütün provokasyonları belgeleriyle vermiştik. O zamanki yöneticilerin hemen hemen hepsi şu anda FETÖ’den dolayı hapiste. Büyük bir kumpas vardı" dedi.

'KUMPAS OLSA DA CEZA KULÜBE VERİLİR'

Başkan Fikret Orman, “Fakat talimatlar şöyle diyor; Her hangi bir kumpas veya tahrikten oluşacak olaylarda PFDK’nın koşulsuz sorumluluk ilgilerine göre ceza kulübe verilir. Bunun benzerini Lyon maçında da yaşadık. Çıkan olaylar Beşiktaş seyircisinden kaynaklı değildi. Lyon’un sattığı biletlerdendi. Yine de biz iki sene gözlem içerisinde olduk. Bunun adli tarafı başka bir açı, spor hukuku açısına göre cezalandırılması başka bir açı” diye konuştu.

'FENERBAHÇE CAMİASI SUÇLU DEMİYORUM'

Olaylarla ilgili olarak başkan Fikret Orman konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

"Fenerbahçe kulübünü yönetenleri ve büyük Fenerbahçe camiası açısından ‘onlar suçlu’ demiyorum. Yüzde yüz içlerindeki münferit kişilerin yaptığı şeylerdir. Bu bir güvenlik zaafiyeti. Güvenlikten de sorumlu olan oradaki kulüptür. Bu gözle baktığımız zaman PFDK ve federasyonun talimatları ve kuralları açık. Federasyon burada tek başına değil. Cezalar UEFA’nın da kurallarına uygun olarak verilir. Bence verilecek cezalar çok net."