Aziz Yıldırım: Fenerbahçe taraftarı bölünmüştür, Ali Koç'u tebrik ediyorum

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kongre süreci nedeniyle Fenerbahçe taraftarının bölündüğünü söyledi. Yıldırım, "Taraftarlar ikiye bölündü, sosyal medyada uzun süredir güdümlü hesaplar sayesinde başlamış olan gerginlik artık sokağa yansımaya başladı. Tebrik ediyorum kendisini, 3 Temmuz'da başarılamayan ayrışma şimdi başarıldı" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yaklaşan seçimler ve gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundu.

Bütün maçlarda Fenerbahçe aleyhine sonucu etkileyecek kararlar verildiği savunan Aziz Yıldırım, "İçeride veya dışarıda, her maç, maç sonucuna etki edecek, aleyhimizde hakem kararları veriliyor. Açıklama yapıyoruz, hemen disipline sevk ediliyoruz. Kurumlar arası ilişkiler ile çözüm arıyoruz, yine hakkımız yeniyor. İlla normal çözüm yollarının dışına çıkıp, ortalığı yangın yerine çevirecek bir suç duyurusunda bulunmamız veya siyaset içerisinde lobi mi yapmamız gerekiyor?" dedi.

'MESSİ'Yİ TRANSFER EDİN BİR ŞEY DEĞİŞMİYOR'

Galatasaray derbisinde 3 penaltılarının verilmediğini söyleyen Yıldırım, "Bunlardan 1 tanesi verilse maç kopacak ama Bülent Yıldırım'ın sahaya bir misyonla çıktığı o kadar belli ki, siz isterseniz Messi'yi transfer edin, futbolu yöneten mekanizma şampiyonu önceden belirlediği sürece bir şey değişmiyor" diye konuştu.

'GALATASARAY'IN DA HAKKINI YEDİ'

Hakem Bülent Yıldırım'ın Galatasaray aleyhine de hata yaptığını belirten Yıldırım, "Bizim pozisyonumuza penaltıyı vermiyor, sonra gidiyor Galatasaray'ın da hakkını yiyerek eyyam yapıyor; çünkü hatasının farkında. Hakemler maç yönetmiyor, idare ediyorlar. Tek dertleri, iyi idare edip gözlemciden yüksek notu almak ve sonraki hafta tekrar maç alabilmek. Tabi bu yalnızca onların değil, maçı idare etmeyi yücelten bir yönetim anlayışının suçu" ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYONU ÖNCEDEN BELİRLEYEREK, BU SORUNUN ÖNÜNE GEÇEMEZSİNİZ'

Toplumda futbol nedeniyle ayrışma yaşandığını dile getiren Aziz Yıldırım, şunları söyledi:

"Başta Spor Bakanlığı olmak üzere, tüm yetkililerin, toplumda futbol yüzünden yaşanan ayrışmaya dikkatini çekmemiz gerekiyor. Bakın bu işin sonu iyi değil. MHK Başkanı'ndan hakemlere, TFF temsilcilerinden hakem gözlemcilerine bu işin suyu çıkmış durumda. 'Herkes hakemlerden şikayet ediyor, demek ki doğru yoldayız' mantığı Türk Futbolu'nu uçuruma sürüklüyor. Sponsorlar bir bir çekiliyor, taraftar tribünden çekiliyor. Bu sorunun önüne, belli takımları yarış içinde tutup şampiyonu önceden belirlemeyle geçemezsiniz. İnsanların zekasıyla alay etmeyin."

'FENERBAHÇE TARAFTAR BÖLÜNDÜ, ALİ KOÇ'U TEBRİK EDİYORUM'

Kongre sürecine değinen Yıldırım, Fenerbahçelilerin ikiye bölündüğünü kaydetti. "Yaşanan her başarısızlığın ardından kongre sopası devreye girdi" diyen Yıldırım, "Taraftarlar ikiye bölündü, sosyal medyada uzun süredir güdümlü hesaplar sayesinde başlamış olan gerginlik artık sokağa yansımaya başladı. Tebrik ediyorum kendisini, 3 Temmuz'da başarılamayan ayrışma şimdi başarıldı" şeklinde konuştu.

'FETÖ İLTİSAKLI HESAPLAR YAYINDA'

Yurt dışı merkezli bazı sosyal medya hesapları hakkında suç duyurusunda bulunduklarını aktaran Yıldırım, "Yasa dışı gruplarla ve özellikle FETÖ ile iltisaklı sosyal medya hesapları yayındalar. Bu hesaplardan şahsım ve yöneticilerimizin eşlerine, çocuklarına ve ailelerine yedi gün yirmi dört saat küfür ediliyor. Unutulmasın, Fenerbahçe Spor Kulübü'ne doğru veya yanlış 20 yıla yaklaşan bir süre hizmet ettik. Bu süreçte özgürlüklerimizden vazgeçtik" dedi.

'BU HESAPLARIN ALİ KOÇ'A FAYDASI OLMAZ'

Ali Koç'u bu hesaplara karşı uyardıklarının dile getiren Yıldırım, şöyle devam etti:

"Yazılanların içerisinde yüzlerce iftira, yalan bilgi, dezenformasyon var. Bu hesapların hedefi belli. FETÖ ile mücadele edenleri karalamak, itibarsızlaştırmak. Tıpkı 3 Temmuz günleri gibi. İçinde bulunduğumuz kongre ortamından istifade ediyorlar. Bunlardan etkilenen geniş bir kitle var. Bu hesaplar kongre'de Ali Bey'in yanında saf tutmuş görüntüsünü verdiği için Ali Bey rahatsızlık duymuyor bu işten. Kendisine Divan Toplantısında Şekip Bey söyledi; bunların Ali Bey'e hiçbir faydası olamaz. Bunların Fenerbahçe'ye de faydası olamaz. Bunlar ülkeyi tehdit eden büyük bir oyunun parçası. Ali Bey'e 'Bunlara itibar etme, bunların yaptıklarını hoş karşılama, bunların arkasında olan güç ortaya çıkınca üzülürsün' dedik. Ali Bey dinlemedi. Bunlara teşekkür ediyor, aynen devam etsinler. Bugün sosyal medyadaki gençlerin yapmış olduğu saldırılar yarın kendine de dönebilir. Bunun için de çok dikkatli olmak gerekir. Bu uyarıyı yapmış olalım."

'ALEX'E DE YAZIK'

Fenerbahçe'nin efsane isimlerinden Alex de Souza'nın Türkiye'ye gelmesine de değinen Aziz Yıldırım, "Fenerbahçe'nin futbolda Galatasaray ve basketbolda CSKA gibi çok önemli mücadelelerinden önce, her kim yaptıysa Alex'i Türkiye'ye getirmek Fenerbahçe'ye dinamit koymaktır. Fenerbahçe yönetimi yine de sağ duyulu davranmış, ortamın çirkinleşmesine müsaade etmemiştir" şeklinde konuştu.

"Alex'in saha içi performansıyla Fenerbahçe yönetiminin bir problemi olmamıştır" diyen Yıldırım, "Alex'in teknik direktörü ve ekibiyle yaşadığı sorunların ardından yönetim konuya dahil olmuştur. Ancak bütün bunları ve Alex'i kullanmak yanlıştır, Alex'e de yazıktır" dedi.

'BENİM ADIMA KİMSE KİMSEYE HAKARET ETMESİN'

Ali Koç'a hakaret edilmesinin kabul edilebilir olmadığını vurgulayan Yıldırım, "Buradan açıkça uyarıyorum: Benim adıma, hiç kimse Ali Koç'a veya bir başkasına hakaret edemez. Böyle bir şeyi benim kabul etmem mümkün değildir" diye konuştu.

'KUMPASTAN ÖNCE FORBES'İN KAPAĞINDAYDIK'

Şike soruşturmasından önce Fenerbahçe'nin iyi durumda olduğunu kaydeden Yıldırım, şöyle devam etti:

"3 Temmuz'daki FETÖ Kumpası'ndan önce biz Forbes Dergisi'nin kapağındaydık. Fransız ekonomi dergileri bizim için, 'Dortmund ve Lyon'u geride bıraktı', 'Bu ekonomik istikrarla devam ettiği takdirde 10 yıl içinde Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olabilir' yazmıştı. Sonra kumpas yapıldı. Daha önce saha içinde 2 kez yapılan kumpas bu kez bizi Metris'e göndererek yapıldı. Bugün hem o günlerin sıkıntısını yaşıyoruz hem de bize bu kumpası kuranların bir kısmından mahkemede hesap soruyoruz. Bu mahkemelerden dolayı aldığımız tehditler, önümüze çıkarılan engeller bizi yıldıramayacak. Fenerbahçe'yi kongre ile yıpratanlarla ilgili ise günü geldiğinde konuşacağız. Biz hocamıza ve takımımıza güveniyoruz. Hala şampiyonluğa olan inancımızı koruyoruz. Sadece Fenerbahçe'ye inanın ve sadece Fenerbahçe'yi sevin." (İSTANBUL/DHA)