Başkan silahla sahaya girdi, PAOK-AEK maçı ertelendi

Yunanistan Ligi'nde PAOK - AEK maçının son dakikalarında PAOK Başkanı Savvides belinde silahla sahaya girdi. Uzun tartışmalar ve tehditlerin ardından maç ertelendi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yunanistan'da PAOK-AEK maçında ofsayt nedeniyle gol iptal edilince PAOK takımının başkanı belindeki silahla sahaya girdi. Tartışmanın büyümesi üzerine maç ertelendi.

Dün iki takım arasında Selanik'te oynanan oyunun son dakikalarında ev sahibi PAOK'tan Fernando Varela'nın attığı gol ofsayt gerekçesiyle iptal edildi. Karara sinirlenen PAOK Başkanı İvan Savvidis sahaya korumaları eşliğinde girip tehditler yağdırmaya başladı ve takımının maçtan ayrılmasını istedi.

Bir ara ceketini de çıkaran Savvidis'in belinde silah olduğu görüldü. AEK takımı ise, Savvidis'in hakeme "sen ölüsün" deyip elini belindeki silaha götürdüğünü ileri sürdü. Uzun tartışmalardan sonra iki takım sahadan ayrıldı ve maç ertelendi.

AEK kulübünün Twitter adresinden yapılan paylaşıma göre; PAOK Başkanı Savvidis, AEK'dan Vassilis Dimitriadis'a saldırdı. Aynı şekilde sportif direktör Lubos Michel'in de Nova gazetesinden bir kişiye saldırdığı iddia edildi.

LİDERLİK MAÇI

Yunanistan Ligi'nde maç öncesi AEK 54 puanla lider, PAOK 52 puanla 3. sıradaydı.

PAOK maçı kazanması halinde liderlik koltuğuna oturacaktı.

Yunanistan'da ligin bitimine 5 hafta kaldı.

(DHA)