Aziz Yıldırım: Fenerbahçe bölünüyor

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, adaylığı konusunda "Başkan adaylığımı yakında açıklayacağım. Zamanı var" dedi. Kendisine küfür edenlerle hesaplaşacağını belirten Yıldırım, "Fenerbahçe bölünüyor farkında değil misiniz? Ali Koç’un buna kanması beni çok üzüyor. Alex, Türkiye’ye neden geliyor?" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın başkanlıktaki 20'inci yılı nedeniyle Ankara'da özel bir gece organize edildi.

Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinde yer alan habere göre gecede konuşan Aziz Yıldırım’ın, kulübün ekonomik durumuna ilişkin şunları söyledi:

“Fenerbahçe’nin bugün 350-400 milyon euro borcu vardır. Fenerbahçe’ye benimle beraber yönetimlerin yapmış olduğu yatırımlarla bu borç sıfırdır. Bugün stadı saymıyorum; kapalı salon, Ankara Tesisleri, Topuk Yaylası Tesisleri, Edirne, Antalya, Sapanca, Eskişehir ve her yerde alınan araziler ve bunların üzerine yapılan tesisler… Bunların değerini ortaya koyduğun zaman bu borcu karşılar. Türkiye’de Fenerbahçe’den mali durumu daha iyi olan hiçbir kulüp yoktur."

'2001 YILINDA BAŞKANLIĞI BIRAKACAKTIM'

20 yıllık başkanlık sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yıldırım, şöyle dedi: "1998’de başlayan serüvende 2001 yılında şampiyon olduk ve ben bu şampiyonluğun ardından ailemle yaptığım görüşmeler sonunda başkanlığı bırakacağımı ifade ettim ama sizler ve taraftarlar bırakmamam için baskı yaptınız ve tekrar seçildim ve başkanlığa devam ettim. Sonra 2002’de Galatasaray’ı 6-0 yendik, tarihe geçtik. 2004-2005’te Fenerbahçe şampiyon oldu, hep beraber kutladık. 2006’da FETÖ operasyonları başladı ve Denizli’de maç 16 dakika uzatıldı ve maçın sonunda şike yapmadığımız için maçı kaybettik. Şampiyonluğu kaybettiğimiz için de ben istifa ettim. O zaman da yine FETÖ organizasyonuyla askeri problemi çıkarıldı ama devlet büyükleri ve sizlerin baskısıyla tekrar başkanlığa aday oldum ve sizlerin oylarıyla tekrar başkan seçildim."

'BAŞKANLIĞI BIRAK 2-3 AY İÇERİSİNDE ÇIKARSIN' DEDİLER'

Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "2011’de hepimizin zorlu geçen mücadelesi sonunda tekrar şampiyon olduk. Ama 3 Temmuz sabahı bizle Metris’e gittik. Önce Vatan’a, Vatan’dan hastanelere ve aradan Metris’e gittik. Demin yazımda okudunuz, 'Beni Fenerbahçe’mden kopardılar' dedim. O yazıyı kaleme almamın sebebi, benimle yapılmak istenen pazarlıklardır. O pazarlıklarda, 'Sen başkanlığı bırak, biz gereğini yapacağız. 2-3 ay içerisinde dışarı çıkarsın' dediler. Ama ben gördüm. Gördüğüm şeylerden dolayı, 'Hayır, başkanlığı bırakmayacağım' dedim. Cehennem donana kadar Fenerbahçeliyim, dedim. Savcı son sözümü sordu, 'Dar ağacında olsak bile son sözüm Fenerbahçe' yazdırdım. Maalesef bizler Metris’te 1 yıl, dört duvar arasında; sizler, taraftarlar, divan kurulu üyeleri dışarıda hepiniz aynı mücadeleyi verdiniz. Geçen gün de söyledim, Fenerbahçeli kadınların 3 Temmuz’daki rolü çok büyüktür. Onların stada gelmeleri, stadı doldurmalarıyla yeni bir Kurtuluş Savaşı başlamıştır: Fenerbahçe Kurtuluş Savaşı. Bununla beraber Fenerbahçe o günden itibaren bu ülkeye yön vermiştir. Ben devlet büyüklerine de söyledim; bu ülkede yaşayan herkesin Fenerbahçe’ye, Fenerbahçelilere bir teşekkür borcu vardır. Çünkü Fenerbahçelilerin direnişiyle 15 Temmuz’da Türk insanı sokağa dökülmüş ve liderleriyle, o gün mücadele eden insanlarla beraber karanlığa gidecek olan Cumhuriyeti yeniden ayağa kaldırmışlardır."

'ALEX TÜRKİYE'YE NEDEN GELİYOR?'

Fanatik'te yer alan haberde ise Yıldırım'ın aynı konuşmasında şunları da söylediği belirtildi: "Başkan adaylığımı yakında açıklayacağım. Zamanı var. İşte o zaman her şeyi açıklayacağım. Şimdi kulübe biri 60 milyon versin Mehmet Ali Aydınlar ile imzaladığım sözleşmeyi hemen iptal edeyim. Yüreğim kabul etmiyor ama aklım kabul ediyor. Küfür edenlere karşı hepsiyle hesaplaşacağım. Fenerbahçe bölünüyor. Bölüyorlar farkında değil misiniz? Ali Koç’un buna kanması beni çok üzüyor. Alex, Türkiye’ye neden geliyor?"