Güneş ve Kocaman'a 50'şer bin lira ceza

PFDK, Şenol Güneş ve Aykut Kocaman'ı sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle cezalandırdı. İki teknik direktör, 50'şer bin TL para cezasına çarptırıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'a sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle 50'şer bin TL para cezası verdi.

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada, "Fenerbahçe teknik sorumlusu Aykut Kocaman'ın, sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı takdiren 50 bin lira para cezası ile cezalandırılmasına" ve "Beşiktaş teknik sorumlusu Şenol Güneş'in, sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı takdiren 50 bin lira para cezası" ile cezalandırılmasına karar verildiği belirtildi.

ŞENOL GÜNEŞ NE DEMİŞTİ?

Şenol Güneş, düzenlediği basın toplantısında, Caner Erkin'in aldığı cezayı başka futbolcuların almadığını ifade ederek, "El kol katarak konuşunca 5-6 maç ceza alınıyor ama başkaları ağzıyla kirli şekilde konuşunca ceza almıyor" demişti.

AYKUT KOCAMAN NE DEMİŞTİ?

Aykut Kocaman ise hafta sonu oynanan derbi maçına Cüneyt Çakır'ın atanmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "2015-16 sezonunda Beşiktaş ile oynadığımız ve 2-0 kazandığımız derbiden sonra Cüneyt Çakır, Beşiktaş'ın hiçbir derbisini yönetmedi. Karşılaşmanın hemen ardından yapılan açıklamalara bakarsanız asıl fotoğrafı görebilirsiniz ve Çakır'ın neden Beşiktaş'ın hiçbir derbisini yönetemediğini anlarsınız" ifadelerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)