Gaziantepspor: Kapatıyoruz

Gaziantepspor, 2017'nin son gününde faaliyetlerine son verme kararını aldı. Kulübün resmi internet sitesinden 'Gaziantepspor Futbolcuları ve Personeli' imzasıyla 'Gaziantepspor'SUZ Yeni Yılınız Kutlu Olsun!' başlıklı açıklama yayınlandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Geçen sezon Süper Lig'de küme düşen bu sezon da TFF 1. Lig'de son sırada yer alan Gaziantepspor, faaliyetlerine son verme kararı aldı. Karar kulübün resmi internet sitesinden 'Gaziantepspor'SUZ Yeni Yılınız Kutlu Olsun!' başlıklı açıklamayla duyuruldu.

"Tam 49 yıl önce dönemin Belediye Başkanı Abdulkadir Batur başkanlığında 58 kurucu üye ile 24 Nisan 1969 yılında kuruldu Gaziantepspor" diye başlayan açıklamada şöyle denildi:

"Gaziantepspor sadece Türkiye genelinde Gaziantep Şehrinin tanıtımını yapmadı, Dünya genelinde tanıtımına önemli bir katkı sağlamıştır. Kentimizin ve ülkemizin tanıtımına bunca katkı sağlayan, Türk futboluna kazandırdığı futbolcular ile sporseverlerin gönlünde ve Türk futbol tarihinde önemli bir yere sahip olan, böylesine büyük işler başaran bir futbol takımının yok olmasına göz yumulmaktadır."

'DİRENDİK AMA KAZANAMIDIK'

Açıkalmada şöyle devam edildi: "Bizler Gaziantepspor başkanı, yönetimi, futbolcuları ve personeli olarak, yaşaması ve yaşatılması için onurlu bir mücadele verdik. Tüm çabalarımıza, mücadelemize rağmen yalnız bırakıldık. Ne bakanları, ne valisi, ne belediye başkanları, ne milletvekilleri, me sanayici, ne esnafı, ne de bu şehirde yaşayan insanlarımız maçlarımıza gelerek sahip çıktı bizlere. En çok da buna üzüldük! Bizler 16-17-18 yaşında bu mücadeleyi vermeye çalışan futbolcular olarak tüm Gaziantep halkından dileriz. Direndik ama kazanamadık! Yüreğimizi ortaya koyduk! Ama olmadı. Ne yaptıysak sahip çıkılmadı biz gençlere. Bizlere sahip çıkmaya gücü yetmedi marka şehrimiz Gaziantep’in."

'GEÇMİŞİN ÇÖPLÜĞÜ GÜCÜYLE KAZANANLARLA DOLUDUR'

"Kazanan çoktur, tarihin yazamayacağı kadar çok" ifadelerinin yer aldığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Ama 'direnmek', herkesin harcı değildir. Kazanmak için güçlü olmak yetebilir; ama direnmek çok daha fazlasını ister. Direnmek, yürek ister, sabır ister ve en önemlisi haklı olmayı gerektirir. Bu yüzden tarih, güçlüyü ve kazananı değil; direneni yazar.

Direnmek, çok daha büyük bir iştir kazanmaktan ve bunu en iyi bu toprak bilir. Çünkü savaşı Fransız kazanmıştı; ama tarih direneni yani Antep’i yazar. Bu yüzden, bir direnç madalyası olarak adında 'Gazi' unvanını taşır bu şehir ve bu şehrin takımı.

Geçmişin çöplüğü nice güçlüyle ve kazananla doludur. Ama tarihin onurlu sayfaları direnenlere ve dayananlara ayrılmıştır.

Gaziantep'in kurucu üyelerine adları tek tek sayılarak teşekkür edilen açıklama şu cümlelerle sona erdi: "49 yıl önce sizler kurdunuz, büyüttünüz, emek verdiniz bu koca çınara. 50'inci Yılında torunlarınız  kapatıyor, kapanmasına göz yumuyor. Bizleri Affedin! Mekânlarınız cennet, ruhlarınız şad olsun. Minnetarız."

Açıklamanın altında 'Gaziantepspor Futbolcuları ve Personeli' imzasına yer verdi.

(HABER MERKEZİ)

Etiketler Gaziantep kapatma ilan