Türk sporcudan Guiness rekoru

Sporcu Tolga Çakma, bir saat içinde 26 bin 305 kiloluk halter kaldırarak Guinness rekorlar listesine girdi. Çakmak şimdi de kendinden önceki sporcu Natoli'nin rekorunu geçmeyi hedefliyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sporcu Tolga Çakmak 'Guinness Dünya Halterde Dik Sırayla Bir Saat İçinde Kaldırılan En Fazla Ağırlık' rekorunu 26 bin 305 kilogramla kırdı. Çakmak, ABD'li sporcu Bob Natoli'nin 2012'den bu yana elinde bulundurduğu rekoru egale etmiş oldu.

TOLGA ÇAKMAK'I NAMIK EKİN HAZIRLADI

Dakikada 524 yumrukla adını Guinness'e yazdıran sporcu Tolga Çakmak, İstanbul Bakırköy'de bulunan bir otelde ikinci rekor denemesini gerçekleştirdi. Muay Thai, kick boks, krav maga, sambo, fitness, yüzme, atletizm ve dalgıçlık dallarında yarışan Tolga Çakmak'ı rekor denemesine elinde 16 tane Guinness rekoru bulunduran Namık Ekin hazırladı.

Guinness Temsilcisi olmasının yanı sıra Çakmak'ın antrenörlüğünü de üstlenen Ekin, denemeye başlamadan önce yaptığı açıklamada yeni bir Türkiye rekoruna hazır olduklarını söyledi. Bin 291 tekrarla 23 bin 450 kilogram kaldıran ABD'li sporcu Bob Natoli'nin rekorunu kıracaklarını belirten Ekin, "Ben Tolga'nın yapacağına inanıyorum" dedi. (DHA)