Arda Galatasaray'a dönmeyecek

Menajer Ahmet Bulut, Arda Turan'ın Türkiye'ye dönme ihtimali olmadığını söyledi. Menajerine göre, Arda devre arasında Avrupa'dan gelecek teklifleri değerlendirecek. Galatasaray'ın yüksek maliyeti nedeniyle Arda Turan transferinden vazgeçtiği belirtiliyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Adı Galatasaray'la anılan Arda Turan'ın menajeri Ahmet Bulut, canlı yayında oyuncusunun transferiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

A Spor’a konuşan Bulut, Arda Turan'ın Galatasaray'a dönmeyeceğini açıkladı. Sözleşmesinde serbest kalma bedelinin 40 milyon Euro olduğunu belirten Bulut, Arda'nın Türkiye'ye dönme ihtimalinin olmadığını belirtti. Devre arasında Avrupa'dan teklif gelmesi halinde Barcelona yönetimi ile oturulup değerlendirme yapıldıktan sonra karar verileceğini belirtti.

GALATASARAY ÜCRETİ YÜKSEK BULDU

Ayrıca sezon başında tecrübeli futbolcuyu kadrosuna katmak için girişimlerde bulunan Galatasaray'ın, yüksek maliyet sebebiyle Barcelona ile anlaşma sağlayamadığı ve Arda Turan defterini kapattığı DHA tarafından öne sürülmüştü.

Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, hafta sonu katıldığı bir televizyon programında Arda Turan'la ilgili açıklama yapmış ve Arda'yı beğendiğini, gelmesini istediğini söylemişti.

Tudor "Arda Turan haberlerini gazetelerde görüyorum. Geçen yazdan bu yana bir şey konuşmadık. O zaman çok konuşmuştuk, şu an değil. Arda Türk futbol tarihindeki en iyi oyunculardan, karakteri de iyi duydum. Gelmesini isterim, beğendiğim oyuncu." ifadelerini kullanmıştı.

(Kaynak: Habertürk)