Amedspor taraftar grubu Kılıçdaroğlu ve HDP'yi ziyaret etti

Amedsporlu taraftarların oluşturduğu Direniş Taraftarlar Derneği, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP Meclis Grubu'nu ziyaret etti. Taraftarlar, deplasman maçlarında yaşadıkları sorunlar için siyasetçilerden yardım talep etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Direniş Taraftarlar Derneği Başkanı Ramazan Tugay ve bazı taraftarlar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP Meclis Grubu'nu ziyaret ederek forma hediye etti. Tugay, ziyaret sırasında her iki parti yöneticilerinden deplasman maçlarına seyirci alınmaması konusundaki sıkıntılarını dile getirdiğini belirterek, yardımcı olmalarını istediğini söyledi.

TFF 2'inci Futbol Ligi Kırmızı Grup'ta yer alan Amedspor'un Direniş Taraftarlar Derneği Başkanı Ramazan Tugay ve bazı taraftarlar, deplasman maçlarına alınmamaları ve taraftar grubu üzerindeki baskılara çözüm bulmak için CHP ile HDP'yi ziyaret ettiklerini aktardı.

Siyasilerden deplasman yasağı ile ilgili sorunlarına çözüm bulmalarını istediklerini belirten Tugay, şunları söyledi:

"Geçen yıl başlayan ve halen devam eden deplasman maçları yasağı maalesef devam ediyor. Bizler takımımızın deplasmandaki başarısına da başarısızlığına da ortak olmak istiyoruz. Ama kulübümüzün deplasman maçlarını izlememize izin verilmiyor. Diyarbakır, bu ülkenin şehri Amedspor da bu kentin takımı. Bizler de bu kentte yaşayan Türk vatandaşları olarak takımımızın maçlarını izlemeyi istemek en doğal hakkımız. Bunun için CHP Genel Merkezi'nde Genel Başkan sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu, HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu ile Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir'i ziyaret ettik. Bu konudaki sıkıntımızı onlarla paylaşarak, yardım istedik. Bu sadece Diyarbakır'ın değil, Türkiye'nin de bir sorunu. Bu konunun meclise taşınması için talepte bulunduk."

Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP'li milletvekillerine forma ve kaşkol hediye ettiklerini de belirten Ramazan Tugay, siyasilerin sorunun çözümü için yardımcı olacakları sözünü aldıklarını söyledi. (DİYARBAKIR/DHA)