İspanya Milli Takım idmanında referandum gerilimi

Barcelonalı futbolcu Gerard Pique, Katalonya'nın bağımsızlık referandumu sırasında polisin 400'den fazla kişiyi yaralamasına tepki gösterdi. Milli Takım idmanında bu nedenle protestolarla karşılaşınca antrenman erken bitirildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Katalonya'nın bağımsızlık referamdumu oylaması sırasında yaşanan olaylara tepki veren Barcelona doğumlu futbolcu Gerard Pique, katıldığı İspanya Milli Takımı idmanında taraftarlar tarafından yuhalandı.

BBC'nin haberine göre, Dünya Kupası eleme grubu karşılaşması için başkent Madrid'in dışında kampa giren İspanya Milli Takımı'nın çalışması sırasında, bir grup İspanyol taraftar Pique'ye küfürlü tezahüratta bulundu ve "milli takımı bırak" diye bağırdı.

Pique'nin protesto edilmesi nedeniyle antreman sadece 23 dakika devam edebildi.

Pique sahaya gelir gelmez ıslıklandı

30 yaşındaki futbolcu, Pazar günü gerçekleştirilen referandum devam ederken, sosyal medya hesabı üzerinde Katalanlara destek veren paylaşımlarda bulunup, sonrasında 'eğer sorun olarak görülüyorsa milli takımı bırakabileceğini' açıklamıştı.

Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu da Katalanların yanında durarak 'kulübün Salı günü gerçekleşecek genel greve katılacağını ve tüm kulüp aktivitelerinin durdurulacağını' açıkladı.