Barcelona Başkanı Bartomeu: Hangi ligde olacağımıza zamanı gelince karar vereceğiz

Yönetim kurulu toplantısının ardından basın toplantısı düzenleyen Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu, bağımsızlık referandumunun engellenmesini eleştirdi. Katalonya'nın bağımsız olması halinde hangi ligde mücadele edecekleri sorulan Bartomeu, "Zamanı geldiğinde yönetim kurulumuz sakin bir şekilde kararını alacaktır" şeklinde konuştu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Barcelona yönetin kurulu, olağanüstü toplantı yaptı. Toplantının ardından Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu, basın toplantısı düzenledi.

'POLİS SALDIRISININ MAĞDURLARIYLA DAYANIŞMA İÇİNDEYİZ'

Katalonya'da yapılan bağımsızlık referandumu ve polisin engellemesi hakkında konuşan Bartomeu, "Tarihi bir dönemden geçiyoruz. Ülkemizin özgürlüklerine daha çok bağlıyız. Vatandaşlara saygı çerçevesinde siyasi bir çözüm bulunmasını savunuyoruz. Katalonya'ya sadık bir bağlılığımız var ve bunu elimizdeki tüm imkanlarla göstereceğiz. Dün demokrasiyi savunanlarla ve saldırıların mağdurlarıyla dayanışma içindeyiz. İspanya ulusal polisi, orantısız güç kullandı. Katalonya'nın kendi geleceğine karar vermesini destekliyoruz" dedi.

'MAÇA ÇIKMAK, ALDIĞIM EN ZOR KARARDI'

Las Palmas mücadelesinin seyircisiz oynanmasına değinen Josep Maria Bartomeu, "Katalan yerel polisi maçın normal şartlarda oynanabileceğini söyledi. Güvenlikle ilgili maçı iptal etmek için hiçbir sebep yoktu. Biz, Katalonya'nın yaşadığı olağanüstü durumdan dolayı maçın ertelenmesini istedik. Ama kabul edilmeyince de ülkemizin yaşadıklarını tüm dünyaya göstermek için seyircisiz oynama kararı aldık. Bu benim başkan olarak aldığım en zor karardı" diye konuştu.

Barcelona'da referandum istifası: OynamamalıydıkBarcelona'da referandum istifası: Oynamamalıydık

'HANGİ LİGDE OLACAĞIMIZA, ZAMANI GELDİĞİNDE KARAR VERECEĞİZ'

Katalonya'nın tek taraflı ayrılma olasılığında Barcelona'nın hangi ligde mücadele edeceği hakkında gelen sorulara yanıt veren Bartomeu, "Katalonya olarak zor anlar yaşıyoruz. Zamanı geldiğinde yönetim kurulumuz sakin bir şekilde kararını alacaktır" yanıtını verdi. Bartomeu, konuşmasını "Yaşasın Barça, yaşasın Katalonya" diyerek sonlandırdı. (DHA)

Barcelona Las Palmas maçı seyircisiz oynandıBarcelona Las Palmas maçı seyircisiz oynandı

İspanyolca Konuşan Dünyada Geçen Hafta: İspanya AB üyesiyse Türkiye neden değil?İspanyolca Konuşan Dünyada Geçen Hafta: İspanya AB üyesiyse Türkiye neden değil?