VakıfBank, CEV Şampiyonlar Ligi finaline yükseldi

Final Four mücadelesinde Eczacıbaşı VitrA'yı yenen Vakıfbank finale yükseldi. Eczacıbaşı VitrA ise yarın üçüncülük maçına çıkacak.

DUVAR – İtalya’nın Treviso kentinde oynanan Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi dörtlü final maçında VakıfBank, Eczacıbaşı VitrA’yı 3-0 yenerek finale yükseldi. Maçı kaybeden Eczacıbaşı VitrA yarın 16.00’da 3’üncülük maçına çıkacak.

VakıfBank’ın hızlı başladığı oyunda skor biranda Zhu, Naz, Gözde ve Kimberly Hill’in sayıları ile 13-5 oldu. Farkın açılmasının ardından devreye giren Eczacıbaşı VitrA, Boskovic sayesinde toparlansa da manşet ve savunma hatalarının nedeniyle ilk seti 25-20 kaybetti.

İkinci sette Eczacıbaşı VitrA skoru etkili blok ve savunmasıyla 6-0 yaptı ve ilk teknik molaya 8-2 galip durumda girdi. Skoru 15-5’e kadar taşıyan Turuncu beyazlılar, VakıfBank’ın sayılarına karşın ikinci teknik molaya 16-8 önde ulaştı. Molanın ardından toparlanan VakıfBank, özellikle Zhu’nun başarılı performansıyla önemli bir geri dönüşe imza attı. Farkı yavaş yavaş kapatan ve 23-23 beraberliği yakalayan VakıfBank, seti de 26-24 kazanarak 2-0 üstünlük yakaladı.

VakıfBank, üstün oyununu üçüncü sete taşıyarak ilk teknik molaya 8-6 önde ulaştı. Çekişmeli geçen sette Eczacıbaşı VitrA zaman zaman öne geçse de ikinci teknik molaya 16-14 üstün giren takım VakıfBank oldu.

Son anları büyük çekişme içinde geçen maçta daha az hata yapan VakıfBank seti 25-22, maçı ise 3-0 kazandı.

Finale yükselen taraf olan VakıfBank’ın rakibi, Imoco Volley-Dinamo Moskova maçının galibi olacak.

Vakıfbank: Naz, Hill, Rasic, Slöetjes, Zhu, Kübra, (Gizem (L), Gözde, Cansu Özbay, Cansu Çetin)

Eczacıbaşı VitrA: Büşra, Boskovic, Larson, Adams, Ognjenovic, Kosheleva, (Gülden (L), Neslihan, Nilay, Hande, Simge)

Setler: 3-0 (25-20,26-24,25-22)

Süre: 89 dakika (28,34,27)

Hakemler: Laszlo Adler, Epaminondas Gerothodoros

Salon: Palaverde Villorba

(DHA)