Göksel Gümüşdağ gazetecilerden özür diledi

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Başakşehirli futbolcuların saldırdığı gazetecilerden özür diledi. Gümüşdağ, "Fakat bu son derece kritik süreçte bizlere böyle bir sınav yaşatan düşmanlarımızın da yakın takipçileri olacağız" dedi.

DUVAR – Medipol Başakşehir futbolcularının Çaykur Rizespor maçından sonra gazetecilere saldırmasıyla ilgili olarak, Kulüp Başkanı Göksel Gümüşdağ açıklama yaptı. Gümüşdağ, yaralan gazetecilerden özür diledi.

Çaykur Rizespor maçının ardından Medipol Başakşehir forması giyen Emre Belözoğlu, tel örgüler arkasında kendisine sevgi gösterilerinde bulunan bazı taraftarlarla görüştü. Bu sırada başka bir taraftarın Belözoğlu’na küfür ettiği iddia edildi. Medipol Başakşehirli futbolcular bu sırada görüntü alan gazetecilere saldırdı. Futbolcular, A Spor muhabiri Selman Kutlu ve kameraman Ahmet Çağlar Yıldırım’ı yaraladı.

‘DÜŞMANLARIMIZIN YAKIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ’

Saldırıyla ilgili olarak Medipol Başakşehir Başkanı Göksek Gümüşdağ yazılı açıklama yaptı. Yaralanan gazetecilerden özür dileyen Gümüşdağ, “düşmanlarını” yakından takip edeceklerini belirtti. Gümüşdağ’ın açıklaması şu şekilde:

“Ben, yönetim kurulu arkadaşlarım ve hocamız, bir “kolej takımı” olma ruhunu, sportif başarıdan daha fazla önemseriz. Bu akşam Rize’de maçtan sonra oyuncularımızın bazılarının basın mensubu arkadaşlarımızla yaşadığı kısa da olsa tatsız münakaşa bu yüzden beni derinden üzdü.

Olaydan etkilenen basın mensubu dostlarımızdan samimiyetle özür diliyorum.

Biz gerekli konuşmaları aile içinde tabi ki yapacağız. Fakat taraftarlarımızın içine sızan, taşkınlıkları ve küfürleri ile bu provakasyonu yaratıp bu son derece kritik süreçte bizlere böyle bir sınav yaşatan düşmanlarımızın da yakın takipçileri olacağız. Bunun da bilinmesini istiyorum.” (HABER MERKEZİ)