Şampiyon yüzücüye havuz bulundu!

Uygun havuz bulamadığı için antrenmanlarını yapay bir havuzda yapan milli sporcu Yaprak Selin Keskin'e havuz bulundu!

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Afyonkarahisar’da kendi imkanlarıyla yaptıkları içi sünger dolu havuzda çalışarak şampiyonalara hazırlanan ve birçok madalya kazanan atlama sporcusu lise 2’nci sınıf öğrencisi Yaprak Selin Keskin’e Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’tan destek geldi. Bakan Kılıç, dün akşam Twitter hesabından yaptığı açıklamada Keskin’in bundan sonra Ankara’da çalışacağını duyurdu. Kılıç mesajında, "Milli sporcumuz Yaprak Selin Keskin antrenmanlarını bundan böyle Ankara Eryaman’daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’mizde sürdürecek. Yaprak kardeşimiz, yarışmalara ve spor yaşantısına artık çok daha konsantre ve rahat şekilde hazırlanacak. Bakanlık olarak geleceğimizin en büyük değerleri olan genç sporcularımızın gelişimi ve refahı adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi. Bakan Kılıç dün akşam saatlerinde Yaprak Selin Keskin’i ve ailesini de telefonla arayarak görüştü.

'TEK TEMENNİM DİĞER ÇOCUKLARIN DA KURTARILMASI'

Bakan Kılıç’ın kendisini aradığını söyleyen Yaprak Selin Keskin, hayallerinin gerçek olmasından dolayı mutlu ve şaşkın olduğunu belirtti. Keskin, "Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç aradı ve destek vereceğini söyledi. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Gerçek bir havuzda çalışmalarımı devam ettireceğim için çok mutluyum. Bu mutluluğumu da sınıf arkadaşlarımla paylaşıyorum" dedi.

Kızıyla gurur duyduğunu belirten anne Nurhan Kesin, Bakan Kılıç’a teşekkür ederek, "Umarım bu olaylar diğer çocuklarımızın da önünü açar. Tek temennim sadece kızımın değil diğer çocukların da kurtarılması" diye konuştu. (AFYONKARAHİSAR/DHA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR