Galatasaray'da 'ironi' istifa getirdi!

Dün akşam oynanan Antalyaspor maçının ardından kullandığı ifadelerle gündeme gelen Galatasaray Başkan Yardımcısı Nasuhi Sezgin, Galatasaray Sportif A.Ş.’deki futbolla ilgili görevlerinden istifa etti. Sezgin, 'hakem ve federasyon hatalarını' kast etmeye çalışarak, "Bizim takım zaman zaman bir takım puanları bilerek kaybetti" demişti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Galatasaray Başkan Yardımcısı Nasuhi Sezgin, Galatasaray Sportif A.Ş.’deki futbolla ilgili görevlerinden istifa etti.

Sezgin'in yaptığı açıklamada, "Deplasmanda Antalyaspor’u 3-2’lik skorla yendiğimiz maçın ardından sıcağı sıcağına yaptığım açıklamaların kamuoyunda farklı yorumlara neden olduğunu üzülerek görmekteyim. Yaşanan beklenmedik puan kayıplarını hatırlatmak amacıyla ‘Bildiğiniz nedenlerle kaybettik’ demek isterken, sehven ağzımdan çıkan “Bilerek kaybettik” ifadesinin kötü niyetle yorumlanması beni derinden üzdü. Şahsen, bu sezon ligde yaşanan vahim hataların, çalınan skandal düdüklerin spor kamuoyu tarafından net olarak görüldüğünü ve tüm bu hataların rakiplerin lehine bizim aleyhimize olduğunun da gayet iyi bilindiğini düşünüyorum. Sözlerimin de bu manada değerlendirmesi gerektiğine inanıyorum" dedi.

"Galatasaray’ın tıpkı geçmişte olduğu gibi dün de sahada verdiği haklı ve tertemiz mücadelenin en yalın, en çıplak hali maçın uzatma dakikalarında attığı golün ardından futbolcumuz Eren Derdiyok’un bakışlarında gizlidir" diyen Sezgin açıklamasını, "Yaşanan rezaletler karşısında susanlara sesleniyorum: Eren Derdiyok’un bakışlarını sakın aklınızdan çıkarmayın, o gözlerde haklı olanların cesareti ve gururu gizlidir. O gözler, 25 milyon Galatasaraylının gözleridir ve nereye sığınırsanız sığının o gözler hep üzerinizde olacaktır. Tüm bu çıplak gerçeklere rağmen, Galatasaray camiasına zarar vermek isteyenlere fırsat tanıdığım için Sportif A.Ş.’deki futbolla ilgili görevlerimden istifa ediyorum" sözleri ile tamamladı.

Nasuhi Sezgin ne demişti?

Galatasaray, Antalyaspor karşısında 90+6'da gelen golle 3 puanı hanesine yazdırırken, Nasuhi Sezgin, "Biz galibiyet için geldik. 3 puanı aldık ve gidiyoruz. Bizim takım zaman zaman bir takım puanları bilerek kaybetti. Başka taraflardan gelen telkinlerle kaybetti” demişti. Başkan Dursun Özbek'i de kızdırdığı belirtilen bu açıklamanın ardında Sezgin'in 'hakem hataları ve federasyonu kastedetti' ancak 'ironiyi' kötü yaptığı belirtildi.

Ultraslan'dan yönetime isyan bildirisiUltraslan'dan yönetime isyan bildirisi

Galatasaray kongre üyelerinin yer aldığı bir Whatsapp grubunda bir üye, Nasuhi Sezgin'e olan tepkisini böyle dile getirdi:

''Dün gece Antalyaspor karşısında 2-3 kazandığımız Süper Lig müsabakasından sonra, 2.Başkan Cengiz Özyalçın ve Başkan Yardımcısı Nasuhi Sezgin yine kameraların karşısındaydılar.

Ayaküstü mikrofona konuşma hevesi nedeniyle bu sefer çam devirmediler, ormanı yakmaya teşebbüs ettiler."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR