Dinamo Kiev-Beşiktaş maçı için şike iddiası!

Şike konusunda dünyanın önde gelen uzmanlarından Declan Hill'in Dinamo Kiev-Beşiktaş maçı öncesinde 'şike' uyarısı yaptığı ortaya çıktı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Şike ve uluslararası spor yolsuzlukları konusunda dünyanın önde gelen uzmanlarından biri olan Declan Hill, dün kendi sosyal medya hesabından ve blog sayfasından Dinamo Kiev-Beşiktaş maçı öncesi yazdıkları gündem oldu.

Declan dün öğlen saatlerinde attığı ilk tweette Dinamo Kiev-Beşiktaş ve Juventus-Dinamo Zagrep maçının riskli maçlar olduğunu yazmış ve bu durumu kendi blog sayfasından şu şekilde açıklamıştı:

"1- İki Dinamo takımının da gruptan çıkma ya da Avrupa Ligi'ne kalma gibi bir amacı yok. Bu da potansiyel bir şikeye davetiye çıkarıyor. Şampiyonlar Ligi'nin bu turunda bir takım her şeyini verirken (Beşiktaş'ın tur şansı varken Juventus da liderlik için mücadele ediyor) diğer takım şikeye açık bir hale geliyor.

Beşiktaşlı Beck: Çok kızgınımBeşiktaşlı Beck: Çok kızgınım

2- Bu potansiyel bir bahis şikesi değil fakat 1980'lerden bu yana Avrupa Kupaları'nda böyle durumlar olabiliyor.

Sonuç olarak böylesine potansiyel bir şikenin önüne geçmek çok kolay. Bu da turnuvanın formatını değiştirerek sağlanabilir. Şili'de Leandro Shara bu konuda dünyanın sayılı uzmanlarından bir tanesi. Eğer FIFA'nın Güvenlik Şefi olsam ilk işim onu göreve getirmek olur ki bu sayede böyle durumlarla karşı karşıya gelmeyelim.

İngiliz elçi de Kiev hakemine dayanamadı!İngiliz elçi de Kiev hakemine dayanamadı!

Dinamo Kiev ve Beşiktaş arasında oynanan dünkü maç İskoç hakemi Thomson'un verdiği kararlarla çok tartışılmıştı. 6-0 sona eren maçta Beşiktaş aleyhine bir penaltı ve iki kırmızı kart verilmişti. (İSTANBUL-DHA)