Sadettin Saran başkanlığa adaylığını koydu

Yargıtay sürecini de kazanan Sadettin Saran Fenerbahçe başkanlığı için aday olacağını açıkladı. Üyeliğe dönen Saran, Ali Koç'un aday olması halinde ise onu destekleyeceğini söyledi.

DUVAR – Fenerbahçe’nin eski yöneticilerinden Sadettin Saran, 8 yıl süren hukuk mücadelesini kazandı. Böylece Sadettin Saran’ın, Fenerbahçe’den haksız olarak ihraç edildiği yüce mahkeme tarafından karara bağlandı. Bu kararla Saran’ın Fenerbahçe’ye üye olarak dönüşü ile ilgili olarak herhangi bir hukuki engel kalmadı.

Sadettin Saran bundan sonraki süreçte izleyeceği yolu açıkladı. Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Genel Merkezi’nin yapımına destek olan ve tesislerin bugünkü açılışında konuşan Sadettin Saran şunları söyledi: “Tüm itirazlara rağmen geri döndüm, her şeye rağmen davayı kazandım, evraklarım kulüpte ve resmileşmesini bekliyorum artık.”

‘YILDIRIM BIRAKACAĞIM DEMİŞTİ’

“Sayın Aziz Yıldırım yargıtay sonuçlanınca bırakacağım dedi. Ben de adayım. İnşallah sağlığımız ile ilgili bir sorun çıkmadığı sürece kongrede Fenerbahçe başkanlığına adayım.”

‘ALİ KOÇ’U DESTEKLERİZ’

“Ama Aziz Bey Ali Koç’u destekleyeceğini söylemişti, öyle olursa, Ali Koç bu yönetimin devamı olarak aday olacaksa, benim illa da aday olmuş olmak için aday olacağım diye bir şey yok. Ali Koç’u destekleriz. Ali Koç aday olmazsa da biz oluruz.

DAVA SÜRECİ 8 YIL SÜRDÜ

Toplam 8 yıla yayılan davada son olarak Yargıtay 18. Hukuk Dairesi, Sadettin Saran’ın Fenerbahçe Spor Kulübü üyeliğinden haksız olarak ihraç edildiği yönündeki mahkeme kararını onamış ve onama kararını taraflara tebliğ etmişti. Kulüp avukatları kararın kendilerine tebliğ edilmesinin ardından “karar düzeltme” başvurusunda bulunarak, dava dosyasının tekrar Yargıtay’a gönderilmesini ve Yargıtay’ın Sadettin Saran lehine vermiş olduğu “onama” kararını tekrar gözden geçirmesini talep etmişlerdi. Hukuken son aşama olan karar düzeltme süreci de sonuçlandı ve Yargıtay Saran’ın Fenerbahçe’den haksız ihraç edildiğini son kez karara bağlamış oldu. Sadettin Saran daha önce iki kez davayı kazanmış, ancak Aziz Yıldırım her iki seferde de Yargıtay’a temyiz başvurusunda bulunmuştu. (İSTANBUL/DHA)