Cihat Arslan: Cumhurbaşkanı'na karşı çıkanın Allah belasını versin

Akhisar Belediyespor'a geçen sezon Süper Lig’deki en başarılı dönemini yaşatan Cihat Arslan, bu sezon 2’nci haftada görevinden ayrılmasıyla ilgili iddiaları yanıtladı. Arslan, "Bulunduğum yere herhangi bir kişi ya da kurumun desteği ile değil, tırnaklarımla geldim" dedi.
Cihat Arslan

DUVAR – Akhisar Belediyespor’dan sürpriz biçimde ayrılan teknik direktör Cihat Arslan, ayrılığı Fetullah Gülen ile ilişkilendirenlere sert çıktı, “Yönetimle fikir ve hedef olarak ters düştüğüm için ayrılık kararı aldık. FETÖ’nün de Allah belasını versin.”

Geçen sene ligi 8’inci sırada bitirdiklerini hatırlatan Cihat Arslan, transferde bu hedefi gerçekleştirecek nokta atışlar yapamadıklarını belirtirken şöyle dedi:

“Bir kere transferde geç kaldık. Geçen sezon Douglao’nun sakatlandığı dönemde yaşadığımız sıkıntıyı düşünerek kaliteli bir yabancı stoper alınmasını talep ettim. Başkan transferin bittiğini söyledi. Merter ve İsmail’in takımda kalmasını istedim, olmadı. Geçen sezon kiralık gelen Sami, kamp döneminin sonunda aramıza katıldı. Son gün alınan Özer Hurmacı’nın transferinden haberim olmadı. Bu şartlarda geçen sezonki başarının üzerine çıkmak mümkün olamazdı.”

‘TRANSFERDE HATA YAPTIM’

Akhisar’daki görevi süresince yaptığı hataları da dile getiren Cihat Arslan, bu konuda şunları söyledi, “Geçen sezon Osmanlıspor maçında taraftarla diyaloğa girmem çok yanlıştı. Ancak bu olay sonrasında başkanla yaptığımız konuşma, benim kırılma noktalarımdan biri oldu. Ayrıca Grbic’in transferinde de hata yaptım. Oysa bu oyuncuyu 4-5 kez yerinde izleyerek aldık ama takıma uyum sağlayamadı.”

Akhisar Belediyespor’da kendisinin yerine Tolunay Kafkas’ın getirilmesine sevindiğini de sözlerine ekleyen Cihat Arslan, “Değerli bir teknik adam olan Tolunay hoca, Futbol Federasyonu’nda görev yaptığı dönemde bize her açıdan büyük katkılar sağladı. Akhisar’a yarar sağlayacağına ve başarılı olacağına tüm kalbimle inanıyorum” dedi.

‘VEREMEYECEĞİM HESAP YOK’

Akhisar Belediyespor’dan ayrılmasının Fethullah Gülen’le ilişkilendirildiği iddialarına da değinen Cihat Arslan, “Bu konuda daha önce de konuştum. PKK etnik kimliği, FETÖ ise dini kullanarak Türkiye’yi karanlığa sürüklemek istedi. Ancak bu ülkenin bölünmeyeceğini bütün dünya gördü. Yine tekrarlıyorum; elinde silahla kim bu milletin kanını döküyor ve halkın seçtiği Cumhurbaşkanına ve demokrasiye karşı çıkıyorsa Allah belasını versin. Benim veremeyeceğim hiçbir hesap yok. Ben bulunduğum yere herhangi bir kişi ya da kurumun desteği ile değil, tırnaklarımla geldim. Maddi manevi kimseye borcum yok. Paraya önem veren biri değilim. Hiçbir dönemde benim için para öncelik olmadı. Akhisar’da Süper Lig’in en az kazanan teknik ekibiydik. Ayrılırken alacaklarımızdan vazgeçtik. Çalışmadığımız bir günün parasını almadık. Hayatımda kimseye borcum yok. Gömeç’te beni, ağabeyimi, kardeşlerimi istediğinize sorun, onlar anlatsın kim olduğumuzu.”

‘ANNEMİN BORCUNU ÖDEYEMEM’

Ağabeyi Kazım Arslan’ın AK Parti’den belediye başkanı olduğu Gömeç’te annesi Rukiye Arslan’ı ziyaret eden Cihat Arslan, babasını 16 yaşında kaybettiği zaman ağabeyinin 18, kardeşleri Faysal’ın 10, Selçuk’un 2,5, Emrah’ın 1,5 yaşında yetim kaldığını hatırlattı, “Annem bize çok zor şartlar altında sahip çıktı. Onun borcunu ödeyemem. Ama ben de her zaman annemin yanında oldum” dedi.

Oğlu Cihat’ın vefalı bir evlat olduğunu söyleyen Rukiye Arslan ise, “Allah herkese Cihat gibi evlat versin. Onun hakkını ben de kardeşleri de ödeyemeyiz. Allah Cihatıma, eşine, oğulları Hamza ve Ahmet’e huzur ve sağlık versin” diye konuştu. (BALIKESİR/DHA)