Kolbeinn Sigthorsson resmen Galatasaray'da

Galatasaray forvet bölgesine ikinci transferini yaptı. Sarı-kırmızılılar Sigthorsson'u 700.000 Euro karşılığında kiraladı.

DUVAR – Galatasaray, Kolbeinn Sigthorsson ve kulübü Nantes ile anlaşmaya vardığını resmen açıkladı.

Instagram hesabından 77 numaralı parçalı formayla fotoğrafını yayınlayan Sigthorsson, “Bu harika kulübe katıldığım için gururluyum” mesajını paylaştı.

Proud to have joined this amazing club!@galatasaray

A photo posted by kolbeinnsigþórsson (@kolbeinnsigthorsson) on

Galatasaray Sportif AŞ’nin KAP’a yaptığı bildirim şu şekilde:

“Profesyonel futbolcu Kolbeinn Sigthorsson ve Kulübü FC Nantes ile oyuncunun geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, futbolcunun Kulübüne 700.000 Euro tutarında geçici transfer ücreti ödenecektir. Şirketimizin ayrıca 30.04.2017 tarihine kadar 3.800.000 Euro ödeyerek oyuncuyu kulübünden satın alma opsiyonu bulunmaktadır.

Futbolcuya ise anlaşmaya varılan 2016 – 2017 futbol sezonu için 1.215.000 Euro net sabit transfer ücreti ödenecektir.

Şirketimiz bu dönem içerisinde Futbolcuya ayrıca; takımın futbolcunun fiilen oynadığı TFF Süper Lig müsabakalarında alacağı her bir puan için 4.000 EUR prim ödeyecektir. Bu primler, futbolcunun ilk 11’de oynadığı müsabakalar için %100, sonradan oyuna girdiği müsabakalar için %50 ve ilk 18 kişilik kadroda olup oyuna girmediği müsabakalar için %25 oranında ödenir. Futbolcuya, kadroda olmadığı müsabakalar için prim ödemesi yapılmaz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”