TRT Spor yayınında: 'Allah belanı versin Aziz'

TRT Spor'da yayınlanan Spor Akşamı programında, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a yönelik skandal sözler yayına yansıdı.

DUVAR – TRT Spor’da dün saat 18.00’de ekrana gelen Spor Akşamı programında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın önceki gün NTV ve NTV Spor canlı yayınında yaptığı açıklamalarla ilgili haber sunuldu. Daha sonra da programdan bir bölüm ekrana getirildi. Ancak, haber kaseti ekrana ilk geldiği anda rejiden ‘Allah belanı versin Aziz’ şeklinde bir ses yükseldi.

GENEL MÜDÜR: ALKOLLÜYMÜŞ

Yaşanan olay sonrası canlı yayına bağlanan TRT Genel Müdürü Şenol Göka, Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe camiasından özür diledi. Göka şunları söyledi, “Yaşanan bu durum, hiçbir TRT çalışanına mal edilmemelidir. Gereken soruşturma yapılacak. Bunlar yayın sırasında oluyor ama hakaret söz konusu olduğu için tekrar tekrar özür diliyorum. Alkollü olduğunu da duydum.” TRT adına yapılan açıklamada, olayın Zürih’ten canlı yayına hazırlanan Fenerbahçe muhabirinin yanından geçen bir kişinin bu ifadeleri kullanmasından kaynaklandığı belirtildi.

57b