Galatasaray NTV ve NTV Spor'un akreditasyonlarını durdurdu

'Galatasaray'a FETÖ soruşturması yapılmalı' diyen Aziz Yıldırım'a tepki gösteren sarı-kırmızılı kulüp ikinci bir açıklama yaptı. NTV ve NTV Spor'un Galatasaray'ın cevabını yayınlamamasına tepki gösterildi. Bu iki kanalın muhabir ve kameramanları Galatasaray'a ait teseslere ve basın toplantılarına giremeyecek, sporcularla röportaj yapamayacak.

DUVAR – Galatasaray Kulübü dün gece NTV ve NTV Spor yayınında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın Galatasaray’ı hedef alan açıklamalarının ardından iki kanalın akreditasyonunu iptal etti. Gerekçe: Galatasaray’a cevap hakkı tanınmaması.

Sarı kırmızılı kulübün resmi internet sitesi ve twitter hesabından yapılan açıklamada: “NTV ve NTV Spor kanallarının tarafsız yayıncılık ilkelerini yerine getirdiklerine ikna olacağımız güne kadar akreditasyonları durdurulmuştur” ifadeleri kullanıldı.

Galatasaray Spor Kulübü, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın “FETÖ’nün, UEFA üzerinde de bir etkisi oldu. Buna eminim. Lütfi Arıboğan’ından, Ebru Köksal’ından, Galatasaray’a geçenlerden, herkesten şikayetçiyiz” sözlerini ‘mesnetsiz iddia’ olarak niteledi “Doğuş Grubu, taraflı yayıncılık anlayışına dün gece eşi benzeri görülmemiş bir yenisini eklemiştir” ifadesini kullandı.

Galatasaray’ın açıklaması şöyle:

“Doğuş Grubu bünyesinde yayın yapan NTV ve NTVSpor TV kanalları, yıllardır sürdürdükleri taraflı yayıncılık anlayışına dün gece eşi benzeri görülmemiş bir yenisini eklemişlerdir.

Canlı yayında dile getirilen mesnetsiz iddialara karşı Galatasaray Spor Kulübü’nün yaptığı açıklamayı bile görmezden gelecek kadar habercilik ilkelerini ayaklar altına alan söz konusu yayın kuruluşları temsilcilerinin, akreditasyon yetkisi Galatasaray’a ait olan basın toplantısı, organizasyon ve davetlere girişi, tarafsız yayıncılık ilkelerini yerine getirdiklerine ikna olacağımız güne kadar durdurulmuştur.”