Levent Nazifoğlu: Fatih Altaylı topu görse karakola götürür

Galatasaray yöneticilerinden Nazifoğlu transferlerden teknik direktöre birçok konuda açıklamalarda bulundu. Nazifoğlu'nun eski yöneticilerden Fatih Altaylı ile ilgili sözleri sosyal medyada tartışma yarattı.

DUVAR – Süper kupayı alarak lige moralli başlayan Galatasaray’da Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Levent Nazifoğlu eski yönetici Fatih Altaylı’yı eleştirdi. Altaylı’nin yaptığı ikinci başkanlık görevini ‘havadan’ diye niteleyen Nazifoğlu “Yine böyle bir şey peşinde ama bu olmayacak. Fatih Altaylı toptan anlamaz, topu görse karakola götürür. Onun fikirlerine önem vermem” diye konuştu.

Beşiktaş’ın Süper Kupa maçında kalelerine sadece iki kez geldiğini söyleyen Nazifoğlu, kadro dışı kalan Tarık Çamdal, Olcan Adın ve Umut Bulut ile ilgili olarak “Gitmeleri gerekiyor, gitmezlerse bir kenarda oturup Galatasaray’ın parasını alacaklar. Ama bunu kendilerine ne kadar yedirecekler? Ben Galatasaray’da olduğum müddetçe Tarık, Olcan ve Umut bir daha Galatasaray’da oynamayacak” dedi.

Teknik direktör Jan Olde Riekerink’e yönelik eleştirilere de cevap veren Levent Nazifoğlu “Herhalde aldığı paradan dolayı Riekerink’e ‘Galatasaray’ın adamı değil’ diyorlar. Hoca buranın adam oğlu adamı” ifadelerini kullandı.

GS TV Genel Yayın Yönetmeni Can Erbesler’in sorularını yanıtlayan Nazifoğlu’nun açıklamaları şöyle:

‘HER YERDE KAZANACAĞIZ’

“Karabük maçını kayıpsız kapatmayı düşünüyoruz. Şampiyonluğa oynuyorsak içeride ve dışarıda ayrımı gözetmeksizin her yerde kazanacağız. Fikstür kolay veya zor. Katılmıyorum. Tüm takımlarla her yerde oynayacağız. Çıkacaksınız ve kazanacaksınız. 80 puan civarındaki rakama ulaşacaksınız.”

CHEDJOU ve DZEMAİLİ

“Aurelien Chedjou bizim futbolcumuz. Onun için bize gelen herhangi bir teklif yok. Hatta Chedjou ve menajeri çıkan haberlerden rahatsız olmuşlar ki futbol direktörümüz Cenk Ergün’e ‘Burada mutluyuz ve devam etmek istiyoruz’ dediler. Bize ulaşan resmi bir teklif yok. Aynı cümleleri Dzemaili için kuramayorum. Chedjou ne kadar mutluysa ve kalmak istiyorsa; Dzemaili tam tersi. Bu saatten sonra Dzemaili zor görünüyor. Biz Galatasaray olarak Dzemaili konusunda tekliflere açığız. Teklif getirecek, kabul edersek gidecek.”

‘TRANSFERDE GEÇMİŞE BAKMIYORUZ’

“Leiva konusunda yeni bir gelişme yok. Yeniden gündeme gelmedi ama İngiltere’de bir hareketlilik varsa bilemem. Geçmişe bakmıyoruz. Sonuna çok yaklaştığımız oyuncular var. Orta sahaya ofansif bir orta saha alacağız. Sayı vermeyeyim ama bu rakam 1’de kalmayacak gibi görünüyor.”

‘DENAYER’DE İSTEKLİ DEĞİLİM’

“Denayer’in dönmek istediğini duyuyoruz. Menajerler ve basın aracılığıyla bunları öğreniyoruz. Direkt girişimimiz yok. Chedjou’nun gitme ihtimaline karşı sıcak bakıyorduk. Oraya artık 6. bir adam lüks olur mu onun kararını hoca verecek. Açıkçası ben çok istekli değilim Denayer konusunda.”

‘SERDAR AZİZ’E KEFİLİM’

“Serdar Aziz ile ilgili birçok eleştiri geliyor. Serdar Aziz tamamen benim anlaşma yaptığım ve fiyatlarını konuştuğum bir transferdir. Son Mehmet Özbek, Dursun Özbek ve Alp Yalman’ın olur verdiği bir transferdir. Önümüzdeki 5 yılın belkemiği olacaktır. Çok önemli bir oyuncu. Geç döndüğü için oynamıyor. Bir kabahat varsa benimdir. Şu anda sakatlığı tamamen geçti. Hakan ve Chedjou oynuyor. Sırasını bekleyecek.”

‘GELECEĞİN 5 YILINI OLUŞTURUYORUZ’

“Maalesef ülke olarak 30 yaşından önce yıldız transferi yapamıyoruz. Bizim transferlere bakacak olursak; Eren 28, Tolga 24, Cavanda 24, Serdar 26 yaşında. Bruma yeni transfer sayılır 21 yaşında. Galatasaray’ın gelecekteki 5 yılını oluşturmaya çalışıyoruz. Podolski, Sneijder, Selçuk, Yasin gibi tecrübeli oyuncularımız da var. Bu sene yaş ortalamamız 27’ye indi. Geçen seneki kondisyon sorunu kalmadı. Bunu Beşiktaş maçında gördük.”

‘HERKES İŞİNİ YAPACAK’

“Çocuklar Riekerink’i seviyor. Onlar seviyorsa biz karşı çıkamayız elbette ancak takımda herkes görevini yapacak. Herkesin görev dağılımı belirlenmiş durumda. Kimse diğerinin görev alanına müdahale edemeyecek. Futbolcu hoca konusuna karışamaz. Futbolcu antrenmanına çıkacak maçına çıkacak yaşantısına dikkat edecek biz de onları sırtımızda taşıyacağız.”

‘RİEKERİNK ÇOK ÇALIŞKAN’

“Jan Olde Riekerink çok çalışkan bir arkadaşımız. Altyapıyı dizayn ederken ‘Ben buranın da başında olmak istiyorum’ dedi. Hollandalı kondisyonerimiz altyapının da kondisyonerliğini yapıyor. Diğer hocalar gibi antrenman bitince gitmiyorlar. Tüm zamanlarını Florya’da geçiriyorlar. Devamlı futbolcu ve maç izleyip zaman geçiriyorlar. Şaşırtıcı derecede çok çalışkan ve disiplinli hoca. Hocanın aldığı ücretten dolayı bizi karıştırmak isteyenlere hoca buranın adama değil diyenlere lafım; hoca buranın adamoğlu adamı…”

‘LİNNES’İN PERFORMANSI ARTTI’

“Cavanda çok iyi bir çocuk. Bazı sıkıntıları ve yanlış anlaşılmaları olmuştur geçmişte. Ancak burada çok faydalı olacağını düşünüyoruz. Linnes’in performansının Cavanda sonrası nasıl arttığını herkes görmüştür. Kimsenin yerinin garanti olmadığı bir takım yaratmak istiyoruz.”

‘BAŞKA İSİMLER VAR’

“Haklarını verelim; Tiote, Obi Mikel kaliteli oyuncular ama bizim önceliğimiz olan isimler değil. Başka isimlerle ilgileniyoruz. Şu anda araştırma devresindeyiz.”

‘OYNAMAYACAKLAR’

“Galatasaray’da olduğum sürece Tarık, Olcan, Umut bir daha Galatasaray’da oynamayacaklar. Buradaki konuşmalarımda onlar için ‘Oturdukları yerden, yan yatarak para alacak çocuklar değiller’ demiştim. Ama bu fikrim gün geçtikçe değişiyor. Teklif var, bizim paranın yarısını bile zor buluyoruz. Ama gitmek istemiyorlar. Basında çıkan haberlerin artık doğru olduğuna inanıyorum. Her şey para değil. Kontratlarımız var, o parayı vereceğiz ama ben olsam Galatasaray’a zarar vermeden giderim. Tabii ki kimse Galatasaray’dan gitmek istemez ama biz de başarısız olduğumuzda başka isimler gelecek. Bu dönemde artık Galatasaray onlardan yararlanamıyor, gitmeleri gerekiyor. Gitmiyorlarsa Oturup para alacaklar. Bunu ne kadar kendilerine yedirecekler bilemiyorum.”

‘TARAFTARIMIZ KİNDAR DEĞİL’

“Ryan Donk takımda kalacak. Taraftar futbolculara tepkilerde bulunabilir ama sora bağrına basar. Taraftarımızın kindar olacağını zannetmiyorum.”

‘ANTRENÖR GELİYOR’

“Orhan ve Ayhan hocayı yakından tanıyorum. Görevlerini çok işi yapıyorlar. Müthişler. Hoca da çok memnun kendilerinden. Sabaha kadar maç izliyorlar; tesislerde kalıyorlar. Yarın yabancı bir kaleci antrenörümüz gelecek. Taffarel kadar değerli.”

‘BU İNSANİ BİR SORU MU?’

“Bizim önümüzü kesmek isteyen hem Galatasaray içinde hem Galatasaray dışı bazı kesimler var. O kesimler daha önce ‘Para yok, neden transfer yapıyorlar’ demişti. ‘65 milyon sınırını aştı’ dediler. Onun da cevabını verdik. Şimdi de kupa almış takımı yıpratmaya çalışıyorlar. Bir arkadaş hocamıza takıma layık olup olmadığı sorusunu soruyor. Bu soru mudur? Bu insani bir soru mudur? Hoca sevinmesin mi? Arkadaşlar biraz insani olun lütfen. Hala aşağılanmaya çalışılıyor. Riekerink çok daha önemli başarılara imza atacağından eminim. Yapılmasını istemediğiniz şeyi başkasına yapmayın.”

‘WESLEY ÇOK GENÇ’

“Wesley ile ilgili çok şey duydum. Hatta İsviçre kampının ortasına kadar onunla hiç konuşmam olmadı. Bana verilen bilgilerden çok farklı bir Wesley gördüm. Çok duygusal bir arkadaşımız. Genç futbolcu gibi çalışıyor. Geride kaldığı bir koşuyu görmedim. Hırslı biçimde çalışıyor. 120. dakikadaki deparını herkes gördü. O bizim yıldızımız.”

‘PODOLSKİ ERKEN DÖNER’

“Podolski, Almanya Milli Takımı’nı bıraktı, belli bir süreden sora iki tarafı birden götürmek pek mümkün olmuyor. Şanssız bir sakatlık geçirdi. 2-4 hafta arasında döneceği söyleniyor ama öngörülen ilk tarihten daha önce takıma katılacağına inanıyorum.”

(HABER MERKEZİ)