Fenerbahçe Van Persie'ye kapıyı yüksekten açtı

Fenerbahçe'de tüm kontrolü Teknik Direktör Pereira'ya bırakan yönetim, gitmek isteyen Van Persie'ye koşullarını bildirdi.

DUVAR – Robin van Persie’nin Fenerbahçe macerası erken bitebilir. Sarı-lacivertli yönetim, Hollandalı futbolcunun menajeri ile iki kez bir araya geldi. Yapılan bu görüşmelerden ayrılık kararı çıktı. Yeni sezonda tüm kontrolü Teknik Direktör Pereira’ya bırakma kararı alan yönetim, Portekizli hocanın kendi sistem ve takımını kurmasına izin verdi.

Milliyet gazetesinden Senad Ok’un haberine göre, Hollandalı futbolcunun menajeri de Van Persie’nin mevcut şartlar altında kalmak istemediğini ifade etti. Yaşanan bu gelişmenin ardından yönetim, Van Persie için ödediği bonservis bedeli ile yıllık maaşın karşılanmasını istedi.

Yıllık 6 milyon euro maaş ve 6 milyon euro bonservis bedeli ile transfer edilen tecrübeli futbolcu için sarı-lacivertli kulübün kasasından 12 milyon euro çıktı. Bu ayrılıktan zarar etmek istemeyen yönetim, minimum 12 milyon euroluk bir bonservis bedeli talep etti. Bu durum Van Persie ve menajerine de iletildi. Sarı-lacivertli kulüp, Hollandalı futbolcunun satışından elde edeceği parayla yeni forvet ve orta saha transferi için de kaynak sağlayacak.

MASAYA OTURDU

Yaşanan bu gelişmelerin ardından yıldız oyuncunun temsilcisi, bazı kulüplerle masaya oturdu. Ancak futbolcunun istediği yüksek maaş ile sarı-lacivertli yönetimin istediği bonservis bedelini karşılayacak çok fazla takım olmaması ilk etapta bu ayrılığı zora soktu.

HABERİN TAMAMI