Veda mı ediyor?

Barcelonalı yıldız Arda Turan, Türkiye A Milli Takımı'nın EURO 2016’ya veda etmesinin ardından Instagram hesabından duygusal bir mesaj paylaştı.

DUVAR – Aynı mesajda kampta arkadaşlarıyla çektirdiği bir fotoğrafı da paylaşan Arda, “Kocaman adamların ağladığını gördüm bu sefer ben ağlamadım teselli tarafındaydım. Kardeşinin gözyaşı bazen kendininkinden değerli oluyor” ifadelerini kullandı.

Hürriyet’ten Ali Naci Küçük’ün haberine göre Arda’nın bu duygu yüklü ifadelerle dolu mesajını ‘Milli Takım’a veda mı ediyor’ diye yorumlayanların sayısı bir hayli fazla.

ÜNLÜLER ÖNLEMEYE ÇALIŞTI

Hırvatistan maçı öncesinde kaptan olarak kapısını çaldığı Fatih Terim ile yaşadığı tartışma ve ikili arasında soğuk rüzgarlar eserken Arda, İspanya maçı öncesinde dostlarına açık açık “Bırakabilirim” dedi.

Daha sonra İspanya maçındaki protestolar ardından Terim’in basın toplantısında alenen Arda Turan’ı hedef alan sözleri arka arkaya geldi. Arda’nın milli takımı bırakma düşüncesini ise birçok önemli isim devreye girip destek olarak önlemeye çalıştı.

BUZLAR ERİMEZSE UZAK KALABİLİR

Arda’nın bu mesajı sonrasında ise kendisine yakın birkaç isimle konuştuk. Hemen hemen hepsi aynı şeyi söyledi:

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Milli Takım’daki görevine devam ederse Arda Turan, ay yıldızlı formayı bir daha giymeyebilir.

İkili arasında buzlar erimez ve sorunlar çözülmezse Arda Turan gibi bir yıldız Milli Takım formasından uzak kalabilir.

ARDA’NIN PAYLAŞTIĞI O MESAJ:

“Bir masaya oturduk, hep beraber üzüntülerimizi, sevinçlerimizi koyduk ortaya, kocaman adamların ağladığını gördüm. Bu sefer ben ağlamadım, teselli tarafındaydım, kardeşinin gözyaşı bazen kendininkinden kıymetli oluyor. Bu fotoğrafa baktığımda, her halleriyle gurur duyduğum arkadaşlarımı gördüm, bir ömür boyu da öyle göreceğim. Biz sizler için buradaydık, bayrağımızı dalgalandırabilmek için… Hakkımız varsa helaldir. Siz her şeyin en güzelini hakediyorsunuz.”