Fatih Terim'den 21 kişi hakkında suç duyurusu

Fatih Terim, 21 kişi hakkında İspanya maçı yenilgisi sonrası kendisine, kızına ve damadına hakaret ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

DUVAR – Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, EURO 2016’daki İspanya maçı yenilgisi sonrası kendisini ve yakınlarını hedef aldıklarını iddia ettiği kişiler için savcılığa başvurdu. Terim 21 kişi hakkında kendisine, kızı Buse Terim’e ve damadı Volkan Bahçekapılı’ya sosyal medya üzerinden hakaret ettikleri gerekçesiyle dava açılmasını istedi.

Suç duyurusu dilekçesini  İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na sunan Terim ailesinin avukatı milli takımın oynamış olduğu müsabakanın ardından müvekkillerinin ağır hakaretlere, vicdanları sızlatacak mahiyette beddualara maruz kaldığını söyledi.

‘ELEŞTİRİ HAKTIR AMA…’

Avukat, Terim ailesine yönelik sosyal paylaşım siteleri Instagram ve Twitter üzerinden yapılan paylaşımlara da yer verdiği dilekçesinde şunları kaydetti:
“Eleştiri ve sevmemek bir hak ve tercihtir. Ancak eleştiri sınırını aşarak, bir kimsenin doğmamış torununa ve aile üyelerine karşı galiz küfürler etmek, nefret söylemi içeren ifadeler kullanmak en hafif deyimi ile ahlaksızlıktır. Bunun muhatabına oluşturduğu manevi zararların telafisi imkansızdır. Ayrıca tüm bu sözler, gebe olan müvekkilin sağlığını da olumsuz etkilemiştir.” (DHA/İstanbul)