Fenerbahçe'nin İvan Bebek başvurusu kabul edildi

Fenerbahçe'nin Avrupa Ligi'nden elendiği Braga maçını yöneten İvan Bebek hakkında UEFA'ya yapılan başvuru kabul edildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'nde, Braga deplasmanında yenildiği maçı yöneten hakem İvan Bebek'le ilgili UEFA'ya yapılan başvuru kabul edildi. UEFA konuyla ilgili olarak Fenerbahçe'ye bir yazı gönderdi.

Fenerbahçe'nin 17 Mart 2016'da Braga ile oynadığı rövanş maçını yöneten Ivan Bebek'in kararları tepki toplamıştı. Karşılaşmayı 4-1 kaybeden Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi'nden elenmişti.

Bebek'in "yanlı" ve "sonuca direkt etki eden" kararlar verdiğini savunan Fenerbahçe'nin UEFA'ya yaptığı başvuru kabul edildi. UEFA'dan Sarı-Lacivertliler'e verilen cevap şu şekilde:

Sn. Şekip Mosturoğlu’nun Dikkatine;

Sayın İlgili;

UEFA Avrupa Ligi 2015/2016 sezonu SC Braga ve Fenerbahçe SK arasında 17 Mart 2016 tarihinde oynanan müsabaka ile ilgili olarak; Ivan Bebek aleyhinde soruşturma açılmasını talep etmiş olduğunuz 18 Mart 2016 ve 18 Mayıs 2016 tarihli yazılarınızın alınmış olduğunu konfirme ediyoruz.

Bu bağlamda, bu konu, ileriki soruşturmaları yürütmek adına UEFA Etik ve Disiplin Müfettişi’ne iletilecektir. UEFA Etik ve Disiplin Müfettişi UEFA’ya cevabını sağlar sağlamaz sizlere geri dönüş yapacağız.

Yukarıdaki konuyu dikkatinize sunarız.

Saygılarımızla,

Emilio Garcia

UEFA Disiplin ve Bütünlük Komitesi Başkanı

bebek uefa