Soylu'ya göre Kaftancıoğlu üç örgütün elemanı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün 'DHKP-C militanı' açıklamasını yaptığı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için, "DHKP-C, PKK/KCK ve MLKP elemanıdır" dedi. Kaftancıoğlu, Soylu'ya verdiği yanıtta "Görünen o ki, bana saldırma konusunda da bakan reisine kafa tutuyor, aşağılık saldırıları senden daha iyi yapabilirim diyerek kendince el yükseltiyor. Durun kavga etmeyin" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nu hedef alan yeni bir açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Soylu, ''Canan Kaftancıoğlu, terör örgütlerinin soytarısıdır. CHP İstanbul İl Başkanı DHKP-C, PKK/KCK ve MLKP Terör Örgütlerinin elemanıdır. DHKP-C ve PKK/KCK propagandası yapmaktan İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesindeki 2019/171 esas no’lu dosya kapsamında 1 yıl 8 ay ceza almıştır'' diye yazdı.

Canan Kaftancıoğlu hakkında 7 yıl önce sosyal medyada yaptığı paylaşımlar nedeniyle 9 yıl 8 ay hapis cezası verilmişti. Kararın ardından Yargıtay'a itiraz süreci devam ediyor.

Canan Kaftancıoğlu Soylu'nun bu açıklaması üzerine Twitter hesabından, yeni atanan Rektör Melih Bulu için Boğaziçili öğrencilerin yaptığı 'Yuh Yuh' klibini de paylaşarak şöyle yanıt verdi: 

Hahaha AKP içinde kavga büyük diyorlardı da ilgilenmiyordum. Görünen o ki, bana saldırma konusunda da bakan reisine kafa tutuyor aşağılık saldırıları senden daha iyi yapabilirim diyerek kendince el yükseltiyor. Durun kavga etmeyin:) Ben de türkü dinlerim ve çok severim bu arada:) HABER MERKEZİ)