Soylu: O insanlar adına özür diliyorum

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sakarya'nın Kocaali ilçesinde saldırıya uğrayan mevsimlik tarım işçilerini Mardin'deki köylerinde ziyaret etti. Soylu "O söylenen sözlerden dolayı hem üzüntümü ifade ediyorum hem de o insanlar adına özür diliyorum" dedi.

Soylu, Mardin'de köylülerle görüştü.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mardin'e günübirlik ziyarette bulundu. Mazıdağı ilçesinin Yücebağ köyünde, Sakarya'da saldırıya uğrayan mevsimlik tarım işçileri ve köylülerle biraraya gelen Soylu "Hep sizin yanınızdayız. Hayatımın büyük bir bölümü uzun zamandır buralarda geçti, huzurun temini, buraların kalkınması ve gelişmesi, daha iyi bir noktaya gelmesi, çocuklarımızın okuması için. Huzur içerisinde yüzyıllardır süren beraberliğimizi devam ettirirsek bize top değse bir şey olmaz" dedi.

'BUNLAR DOĞRU DAVRANIŞLAR DEĞİL'

Sakarya'da yaşanan saldırıya da değinen Soylu, şunları söyledi: "O söylenen sözlerden dolayı hem üzüntümü ifade ediyorum hem de o insanlar adına özür diliyorum. Bunlar doğru davranışlar değil, kabul etmeyiz. Onun için hep beraberiz. Cumhurbaşkanımızın her birinize selamları ve muhabbetleri var. Bu sabah konuştuk, buraya geleceğimizi söyledik. Bana da talimatları var. 'Gönülleri kırılmışsa gönüllerini al.' dedi.''

Mevsimlik işçilerden Kasım Demir ise temennilerinin böyle bir olayın bir daha yaşanmaması olduğunu ifade etti.
(MARDİN-AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR