Soylu, Boğaziçililere destek veren Kaftancıoğlu'nu hedef aldı: Orada ne işi var?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasını protesto eden Boğaziçililer hakkında "Terörle iltisaklı militanlar" ifadesini kullandı. Soylu öğrencileri ziyaret eden CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için de "Bu ülke bu tip militan ruhlu insanları da ülkenin huzurunu bozmak isteyen siyasileri de çok gördü" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Boğaziçi Üniversitesi'ne Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasına tepki gösteren öğrencileri ve destek veren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nu hedef aldı.

'DEMOKRASİYİ TRUVA ATI OLARAK KULLANARAK'

Foça 7'nci Jandarma Komando Alayı yemin törenine katılan Soylu, Bulu hakkındaki protestolara ilişkin konuştu. Soylu, "Farklı kisveler altında demokrasiyi Truva atı olarak kullanarak tezgahlanmış, devletimizin saygınlığını, itibarını, bizatihi devletin kendisini hedef alan, milletin devletine olan sevgisini, sadakatini, inancını hedef alan çok cepheli taarruzla karşı karşıyayız" dedi.

Bakan Soylu, Kaftancıoğlunu kast ederek şöyle devam etti: "Buradan sormak istiyorum, bir siyasi parti il başkanının, üniversitedeki bir rektör atamasında oranın önüne terörle iltisaklı militanlarıyla beraber gelenlerin içerisinde ne işi var? Bu ülke, çok badire geçirdi, çok zorluklardan geçti, bu tip militan ruhlu insanları da ülkenin huzurunu bozmak isteyen siyasileri de çok gördü. Ama bu tezgaha bu ülke bir kez daha düşmez. Vandallar gibi üniversitenin kapısını kırdılar, orası bilim yuvası."

İLKER BAŞBUĞ'A TEPKİ

Bakan Soylu, "Erken seçime gidilseydi 27 Mayıs darbesi engellenebilirdi" dediği için AK Parti'nin tepkisini çeken eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’a yönelik olarak da, “Eski makam sahiplerinin ağzından, eski darbeleri masum görecek de değiliz” ifadelerini kullandı. Soylu şöyle devam etti:

“Bir gazeteci bozuntusunun çıkıp muhalefet yapıyorum diye, insanlara darbe tarifi, eylem tarifi yapmasını alelade yorum olarak görecek değiliz. Bizim bu işlerden canımız çok yandı.

Darbeler, terör bizi geciktirdi. İnatçıyız. 2200 yıllık devletin evlatlarıyız. 16 büyük devletimizle var olmayı kendine onur bilen insanların evlatlarıyız. Ne yaparlarsa yapsınlar, 15 Temmuz’da bunu başaramadılar. 17-25 Aralık’ta, Gezi’de, 25 Şubat’ta bunu başaramadılar. Terör örgütleriyle bunu başaramadılar. Bilmeliler. Biz bunu başaramayacaklar.” (HABER MERKEZİ)