Sosyal medyada madencilere destek: 14 yıl bekledik, 14 saniye beklemeyeceğiz

Hakları için direnen Somalı ve Ermenekli madenciler için sosyal medyada kampanya başlatıldı. Madencilere oyuncu, yazar, yönetmen ve müzisyenlerin de aralarında olduğu binlerce kişi destek mesajı gönderdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Tazminat haklarını alabilmek için 12 Ekim'de Ankara'ya yürüyüşe başlayan Somalı ve Ermekli madenciler, görüşmelerden sonuç çıkmazsa yürüyüşe devam edeceklerini açıkladı.

Bağımsız Maden İşçileri Sendikası'ndan yapılan açıklamada, “Mücadelemizin yarattığı müzakere sürecinin sonuçlarını, muhatablarımızın ciddiyetine önem atfederek Gölmarmara'daki nöbet alanımızda madenci dikkatiyle beklemeye devam ediyoruz. 14 yıllık sabrımızın son tarihi 16 Kasım Pazartesi Saat 10.00'da Ankara istikametine yürüyeceğiz” denildi.

İşçilere destek için sosyal medyada “#MadenciyleYürüyorum” etiketiyle kampanya başlatıldı. “#MadenciyleYürüyorum”etkiketi, Twitter'da en çok paylaşım yapılan başlıklardan oldu.

Genco Erkal, Ahmet Ümit, Leman Sam, Doç. Dr. Süreyya Karacabey, Öykü Serter, Pelin Batu, Levent Üzümcü, Müfitcan Saçıntı, Özcan Alper, Murat Uyurkulak ve Mahsun Kırmızıgül'ün de aralarında olduğu çok sayıda yazar, oyuncu, sunucu, akademisyen, yönetmen, sanatçı destek verdi. 

Destek mesajlarından bazıları şöyle: 

Etiketler Madenciler Soma Ermenek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR