Soğuktan kat kat giyinen çoban 'canlı bomba' diye ihbar edildi

Erzurum'da kat kat giyinen kişi 'canlı bomba' sanıldı. Olay yerine giden polisler 'şüphelinin' çoban olduğunu, hayvanlarını otlattığını, üzerindeki kablonun ise kulaklık olduğunu anladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Erzurum Aziziye'de Türkiye Barolar Birliği'nin boş olan hizmet binasının bahçesine kamyonet ile gelip, çevrede dolaşan kişiyi görenler, şüphelenerek polise 'canlı bomba' ihbarı yaptı. Bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

DHA'nın haberine göre ekipler, kamyonetin ön camına bırakılan cep telefonu numarasını aradı. Polisin araması ile gelen kişi, isminin İlhami Ş. olduğunu, binanın karşısında koyun otlattığını söyledi. ​Kat kat giyinen İlhami Ş.'nin üst aramasında, powerbank, telefon şarj kablosu ile kulaklık kablosu bulundu. Giyimi nedeniyle 'canlı bomba' olduğu düşünülen İlhami Ş.'nin müzik dinlediği, GBT sorgusunda ise herhangi bir suç kaydı olmadığı tespit edildi.

Hava soğuk olduğu için kat kat giyindiğini belirten çoban İlhami Ş., "Gün boyu hayvan otlatıyorum. Kablolar; telefon, müzik aleti ve onların şarj cihazları. Hava soğuk olduğu için kat kat giyindim. Puşiyi de herkes takıyor" dedi. (HABER MERKEZİ)

Etiketler erzurum çoban bomba