Siyasi liderlerden Amasra mesajları

Bartın'da maden ocağında meydana gelen patlamanın sonrasında siyasi parti liderleri geçmiş olsun mesajları yayınladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Bartın'ın Amasra ilçesinde maden ocağında yaşanan patlamanın ardından siyasiler sosyal medya hesaplarından geçmiş olsun mesajları paylaştı. 

Twitter hesabından paylaşın yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bartın'ın Amasra ilçesindeki maden ocağında yaşanan patlama sonucu yer altında mahsur kalan işçi kardeşlerimizin bir an önce kurtarılmasını diliyorum. Dualarımız, can kaybının yaşanmaması için" ifadelerini kullandı.

Maden işçilerinin kurtulması için dua ettiğini söyleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bartın’da maden ocağında meydana gelen patlamayı derin bir üzüntüyle öğrendim. Dualarımız; göçük altında kalan maden emekçilerimizin bir an önce sağ salim kurtarılması için..." dedi.

ŞENTOP: DEVLETİMİZ TÜM İMKANLARIYLA ÇALIŞMAKTADIR

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, tüm kurumların işçilerin kurtulması için çalıştığını belirtti:

"Amasra'daki maden ocağında meydana gelen patlama haberini büyük bir üzüntüyle öğrendik. İşçi kardeşlerimizin sağ salim kurtarılması için devletimiz tüm kurumları ve imkânlarıyla çalışmaktadır. Cenab-ı Hak ülkemizi ve milletimizi korusun."

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da "Bartın-Amasra’da maden ocağında bir patlama meydana geldiğini üzüntüyle öğrendim. Herhangi bir can kaybı yaşanmamasını ve tüm işçilerimizin sağ salim bir an evvel göçük altından tahliye edilmesini temenni ediyorum. Dualarımız maden emekçilerimiz için…" mesajını yayınladı. 

DAVUTOĞLU: KAYGIYLA TAKİP EDİYORUZ

Yaralılara geçmiş olsun dileğinde bulunan Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, paylaşımında "Amasra'daki madende meydana gelen patlamayı üzülerek öğrendim. Yer altındaki madenci kardeşlerimizin salimen kurtarılmasını ve can kaybı yaşanmamasını temenni ediyor, yaralılara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kurtarma çalışmalarına katılan herkese kolaylıklar diliyorum" ifadelerine yer verdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu "Geçmiş Olsun Amasra. Bartın Amasra'da maden ocağında meydana gelen patlama ve kurtarma çalışmalarını kaygıyla takip ediyoruz. İnşallah herhangi bir can kaybı yaşanmaz, tüm işçilerimiz sağ salim kurtulur" diyerek geçmiş olsun mesajı paylaştı.

BULDAN: YÜREĞİMİZ EMEKÇİLERLE

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Twitter paylaşımında "Amasra’da yaşanan maden kazasında öncelikli ve acil görev yetkililerin bütün imkanları seferber ederek mahsur kalan madencilere ulaşmasıdır. Yüreğimiz mahsur kalan emekçilerle" dedi.

ERKAN BAŞ: YILIN İLK DOKUZ AYINDA 1359 İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Başkan, 2022'de 1359 işçinin, iş cinayetlerinde öldüğüne dikkat çekti: 

"Maden patlamasında yer altındaki emekçilerin bir an önce sağ salim çıkarılmasını diliyorum. #Bartın Örgütümüzle birlikte takip ediyoruz. Bu yılın ilk dokuz ayında maalesef 1359 işçi hayatını kaybetti. Mücadelemiz emekçilerin insanca yaşaması için..."

Benzer olayların yaşanmamasını temenni ettiğini dile getiren Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Bartın'da bir maden ocağında grizu patlaması meydana geldiğini öğrendim. Yaşadığımız acıların bir daha yaşanmaması duasıyla maden işçilerimizin bir an evvel kurtarılmasını diliyorum" dedi.

Emek Partisi Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, madencilerin kurtulmasını dilediklerini, maden politikalarına dair eleştirilerini daha sonra paylaşacaklarını belirtti: "Yüreğimiz #Bartın #Amasra’da, maden ocağında, yerin altında. Ümidimiz madencilerin sağ salim yeryüzüne çıkması. Maden politikaları ve işçi sağlığı iş güvenliğine dair görüşlerimizi sonra paylaşacağız." (HABER MERKEZİ)