Şişli’de Covid-19 denetimi: 20 kişiye 69 bin lira ceza kesildi

Şişli'de kapalı olması gereken bir restoranda yemek yiyen kişilere toplam 69 bin lira ceza kesildi. Restoran sahibi hakkında ise adli işlem başlatıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul'un Şişli ilçesinde korona virüsü (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken bir restoranda çok sayıda kişinin bulunduğu ve yemek servisi yapıldığı tespit edildi. Polisler, sosyal mesafe kurallarına aykırı davrandıkları için 20 kişiye toplam 69 bin 380 lira para cezası uygulandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Covid-19 tedbirleri kapsamında yaptığı denetimler sırasında dün gece saat 23.25 sıralarında Şişli'nin Teşvikiye Caddesi'ndeki bir restoranda çok sayıda kişinin bulunduğunu belirledi.

İçeride yemek servis edildiği ve sosyal mesafe kurallarına aykırı davranılması nedeniyle Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesine dayanarak içeride bulunan 20 kişinin her birine 3 bin 469 lira olmak üzere, toplam 69 bin 380 lira para cezası kesildi.

İşyeri sahibi hakkında da “bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranma” suçundan adli işlem yapıldı. (ANKA)