Sinovac'ın Çin'deki distribütörü: Şoför sıkıntısı yaşıyoruz

Türkiye'nin de korona virüsü aşılarını tedarik ettiği Çin şirketi Sinovac'ın Çin içindeki distribütörü, aşıları ülke içinde dağıtmakta şoför sıkıntısı nedeniyle zorlandıklarını açıkladı. Dağıtıcı firma Jointown, bu nedenle aşıların ülke içindeki dağıtımının sekteye uğradığını ve yeni şoför alacaklarını duyurdu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye'nin de aşı satın aldığı Çin şirketi Sinovac'ın Çin içindeki distribütörü, ülke içindeki vaka sayılarının artmasıyla birlikte korona virüsü aşılarını dağıtmak konusunda şoför sıkıntısı yaşadıklarını açıkladı. Sinovac aşısını bu ay Çin içinde dağıtmaya başlayan Jointown Pharmaceutical Group, 72 şoföre daha ihtiyaçları olduğunu duyurdu.

Şirketin başkan yardımcısı Liu Zhaonian Pekin'de düzenlediği basın toplantısında, aşıları dağıtmak için 120 yeni şoförü işe aldıklarını ama eş zamanlı olarak diğer operasyonlarını da sürdürmek için 72 şoföre daha ihtiyaç duyduklarını söyledi. Liu, firmanın niçin şoför sıkıntısı yaşadığına dair bir açıklama yapmadı. Jointown , 2 Ocak'tan bu yana 10'dan fazla eyalete Sinovac aşıları yollandığını da duyurdu.

Çin'deki vaka sayıları son günlerde yükselme eğilimi gösteriyor. Ülkede dün 144 vakayla, 1 Mart 2020'den bu yana en yüksek sayı raporlandı. Çinli yetkililer ise önümüzdeki ay kutlanacak Çin yeni yılı öncesinde aşı kampanyasını hızlandırmış durumda. Çin'deki acil aşılama programı kapsamında Sinovac da dahil üç aşı kullanılıyor. Ancak Çin hükümeti resmi olarak sadece Sinopharm aşısına onay vermiş durumda. Dördüncü bir aşı ise ordu tarafından kullanılıyor. (DIŞ HABERLER)