Nasipse Adayız'ın Türkiye prömiyeri İstanbul Film Festivali'nde gerçekleştirilecek

‘Nasipse Adayız’, ilk gösterimini İFF'de yapacak. Gösterim, Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleşecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Dünya prömiyerini korona virüsü salgını öncesinde Ocak ayında Rotterdam Film Festivali’nde yapan, Ercan Kesal’ın yazıp yönettiği ilk uzun metraj filmi ‘Nasipse Adayız’ın Türkiye prömiyeri 39. İstanbul Film Festivali’nde yapılacak. Korona virüsü salgını nedeniyle ertelenen İstanbul Film Festivali, Ulusal Yarışması 17-28 Temmuz tarihlerinde izleyici ile buluşacak.

Türkiye-Sırbıstan ortak yapımı, Ercan Kesal’ın aynı adlı romanından uyarlanan ‘Nasipse Adayız’, Ulusal Yarışma ödülleri ve Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü için yarışacak. İstanbul’da bir belediyenin başkan aday adayı olan doktor Kemal Güner’in bir günde geçen trajikomik hikayesini konu alan ‘Nasipse Adayız’ın Türkiye prömiyeri ve festivaldeki tek gösterimi 24 Temmuz Cuma akşamı saat 21.00’de Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleştirilecek. Ulusal Yarışma’da ödül kazanan filmler, 28 Temmuz Salı akşamı Sakıp Sabancı Müzesi’nde düzenlenecek Ödül Töreni’nde açıklanacak.

Yapımcılığını Ay Yapım, Poyraz Film, Thalia Production ve Living Pictures'ın gerçekleştirdiği film Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Sırbistan Film Fonu tarafından desteklendi. Filmin görüntü yönetmenliğini Barbu Balasoiu üstlenirken, Ali Aga kurgusunu, Oya Köseoğlu da sanat yönetmenliğini yaptı. Başrollerinde Ercan Kesal, Selin Yeninci, İnanç Konukçu ve Muttalip Müjdeci’nin yer aldığı filmde Nazan Kesal ve Valeriu Andriuta da konuk oyuncu olarak izleyici karşısına çıkacak. (HABER MERKEZİ)