Beyoğlu Sineması’ndan haftalık sinema gazetesi: 1989

Beyoğlu Sineması haftalık sinema bülteni çıkarıyor. Bülten, abonelik sistemiyle okuruna ulaşacak.

DUVAR – Korona virüsü salgını nedeniyle faaliyetlerine ara veren Beyoğlu Sineması, kapalı kaldığı dönem içerisinde çalışanlarının haklarını koruyabilmek için sinema izleyicilerine özel olarak hazırlanacak özgün içeriklerin yer alacağı bir sinema bülteni yayınlayacağını duyurdu. Hem sektörün kaydını tutmak hem de farklı bir mecradan sinema kültürünün parçası olmaya devam etmek amacıyla hazırlanan haftalık sinema gazetesi 1989’un ilk sayısı 30 Mart’ta abonelere gönderilecek.

Sinemanın kuruluş yılını temsilen “1989” adı verilen ve haftalık sinema gazetesi olarak tasarlanan bültene abone olmak için aylık 10,00 TL ve yıllık 100,00 TL olmak üzere iki farklı üyelik sistemi bulunuyor.

Konuyla ilgili Beyoğlu Sineması’nın sosyal medya hesaplarından duyurduğu metin şöyle:

“Hem kendimizin hem de başkalarının sağlığını düşünerek evlerimize kapandığımız şu günlerde Beyoğlu Sineması, kapısını sinemaseverlere açmayı çok özledi!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının, henüz ülke sınırlarına girdiği ilk günlerde Beyoğlu Sineması’nı tedbir amacıyla kapattık, personelimizin yeniden açılacağımız güne kadar tüm haklarını koruyarak ücretli izne çıkmalarını sağladık. Süreçle ilgili gelişmeleri, sizler gibi biz de evlerimizden takip ediyoruz.

Tüm dünyada, birçok sektörde yaşanan krizi biz de gözlemliyor; sinema sektörüne, özellikle de sinema salonlarına etkisini üzülerek izliyoruz. Sinema salonumuzun kapılarını yeniden açtığımız gün, Beyoğlu Sineması’nın, onu ikinci evi olarak gören sinemaseverler tarafından doldurulacağına ve yeniden her günü festival havasında yaşayacağımıza şüphemiz yok. Ancak o zamana kadar da sinemaseverler için çalışmaya devam ediyor ve haftalık olarak göndereceğimiz sinema bültenlerinin ilki için çalışmalarımızı tamamladığımızı mutlulukla duyuruyoruz. Sinemanın kuruluş yılını temsilen “1989” adını verdiğimiz ve haftalık sinema gazetesi olarak tasarladığımız bu bültenle hem bütün dünyayı etkileyen salgın günlerinde sektörün kaydını tutmak hem de farklı bir mecradan sinema kültürünün parçası olmaya devam etmeyi amaçladık.

Bu karanlık ancak sonunun aydınlık olacağına inandığımız dönem süresince Beyoğlu Sineması’na destek olmak için bültenimize abone olmanız bizim için son derece kıymetli. Bu küçük gibi gözüken desteğin, biz Beyoğlu Sineması ailesi için çok önemli olduğunu en içten duygularımızla söylemek isteriz.

Yeniden hep birlikte film izleyeceğimiz günleri sabırsızlıkla bekliyoruz, o zamana kadar lütfen hepimiz evlerimizde kalalım.”

Beyoğlu Sineması ve sinema gündemine dair hazırlanmış özgün içerikler, sinema sektörünün önemli isimleri tarafından kaleme alınmış sinema anıları, filmlerle ilgili yorumlar, sinema haberleri ve daha fazlasının yer alacağı 1989’un ilk sayısı 30 Mart Pazartesi günü gönderilecek. Haftalık sinema gazetesi olarak tasarlanan bültenin ilk sayısında, özgün içeriklerin yanı sıra yazar, sinema sektöründen isimlerin yazıları da yer alacak. İlk sayının konukları sinema yazarı Şenay Aydemir ve senarist Uygar Şirin olacak.