Parazit’ten sonra müzikal!

Parazit ile büyük bir başarıya imza atan Bong Joon-ho, geçtiğimiz günlerde verdiği bir demeçte alışıldığın dışında bir müzikal film çekmek istediğini açıkladı.
Bong Joon-ho

DUVAR – En İyi Film dâhil dört dalda Oscar kazanarak tarihi bir başarıya imza atan Parazit’in ardından nasıl bir işle sinemalara döneceği merak konusu olan Bong Joon-ho, geçtiğimiz günlerde Empire’a verdiği röportajda aklındaki projeler hakkında açıklamalarda bulundu. Güney Koreli yönetmen, alışıldığın dışında bir müzikal çekmek istediğini açıkladı.

‘FARKLI OLMASI GEREKİYOR’

Joon-ho, konuyla ilgili düşüncelerini şu sözlerle açıkladı: “Bir müzikal çekmek isterim. Karakterler şarkı söylemeye başlayıp sonra ‘Aman tanrım, boş versene, bu çok dandik’ deyip bir anda dururlar. Singin’in the Rain gibi harika müzikal filmler var. Ama onları izlediğimde utanıyorum ve kızarmaya başlıyorum. Bu yüzden farklı olması gerekiyor.”

KORECE VE İNGİLİZCE FİLM HAZIRLADIĞINI AÇIKLAMIŞTI

Bong Joon-ho imzasını taşıyan bir müzikal film izleme fikri oldukça ilgi çekici olsa da yönetmenin yakın zamanda böyle bir filme imza atma ihtimali oldukça düşük görünüyor. Parazit’in ödül sezonundaki yolculuğunu tamamlamasının ardından bir süre dinlenmesi gerektiğini belirten Joon-ho, HBO’da izleyici ile buluşacak Parazit dizisi için hazırlıklarını sürdürüyor. Ayrıca yönetmenin daha önce yaptığı açıklamalar iki farklı film üzerinde çalıştığını gösteriyor.

Ekim ayında verdiği bir röportajda yeni film projelerine değinen Joon-ho, biri Korece, biri İngilizce olmak üzere iki yeni film üzerinde çalıştığını açıklamıştı. İngilizce olan filmin 2016 yılında CNN’de gördüğü makaleden yola çıkarak hazırladığı küçük bir dram filmi olduğunu söyleyen Joon-ho, Korece olan filmin ise daha büyük ölçekli olacağını ve her ne kadar pek çok türü harmanlasa da temelinde korku türüne yakın duracağını belirtmişti.
Bong Joon-ho Jemories of Murder, The Host, Mother gibi filmlere imza atmıştı.