SİNEMA

2020 Uluslararası Sinefil Topluluğu Ödülleri sahiplerini buldu

Sinefil Topluluğu Ödülleri sahiplerini buldu. En İyi Film Ödülü Pain and Glory'nin.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Dünyanın dört bir tarafından seksenin üzerinde sinema tarihçisi, sinema yazarı, akademisyen ve gazeteciden oluşan Uluslararası Sinefil Topluluğu (ICS) tarafından 2004 yılında bu yana dağıtılan Uluslararası Sinefil Topluluğu Ödülleri bu yıl 17. sahiplerini buldu. Bu yıl En İyi Film Ödülü'nün sahibi Pain and Glory olurken, onu sırasıyla Parasite, Portrait of a Lady on Fire, Synonyms ve Long Day’s Journey Into Night izledi.

Bu yıl önceki yıllardan farklı bir yol izleyen Uluslararası Sinefil Topluluğu, tek bir seferde hem kazananları, hem ikinci sırada yer alan filmi veya ismi, hem de diğer adayları açıkladı. En İyi Film kategorisinde ise ödülü kazanan filmle birlikte 25 yapıma yer verildi. (Kaynak)

2020 Uluslararası Sinefil Topluluğu Ödülleri

En İyi Film

1. Pain and Glory

2. Parasite

3. Portrait of a Lady on Fire

4. Synonyms

5. Long Day’s Journey Into Night

6. The Irishman

7. Vitalina Varela

8. Marriage Story

9. Just Don’t Think I’ll Scream

10. An Elephant Sitting Still

11. Little Women

12. Transit

13. Once Upon a Time… in Hollywood

14. The Image Book

15. Uncut Gems

16. Mektoub, My Love: Intermezzo

17. La Llorona

18. I Was at Home, But

19. La Flor

20. High Life

21. Martin Eden

22. The Souvenir

23. Leto

24. A Hidden Life

25. Ash is Purest White

En İyi Yönetmen

Kazanan: Céline Sciamma – Portrait of a Lady on Fire

İkinci: Pedro Almodóvar – Pain and Glory

Bi Gan – Long Day’s Journey Into Night

Bong Joon Ho – Parasite

Pedro Costa – Vitalina Varela

Nadav Lapid – Synonyms

En İyi Erkek Oyuncu

Kazanan: Antonio Banderas – Pain and Glory

İkinci: Tom Mercier – Synonyms

Adam Driver – Marriage Story

Luca Marinelli – Martin Eden

Joaquin Phoenix – Joker

Adam Sandler – Uncut Gems

En İyi Kadın Oyuncu

Kazanan: Vitalina Varela – Vitalina Varela

İkinci: Zhao Tao – Ash is Purest White

Virginie Efira – Sibyl

Scarlett Johansson – Marriage Story

Noémie Merlant – Portrait of a Lady on Fire

Lupita Nyong’o – Us

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Kazanan: Joe Pesci – The Irishman

İkinci: Willem Dafoe – The Lighthouse

Tom Burke – The Souvenir

Asier Etxeandia – Pain and Glory

Al Pacino – The Irishman

Song Kang-ho – Parasite

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Kazanan: Adèle Haenel – Portrait of a Lady on Fire

İkinci: Cho Yeo-jeong – Parasite

Laura Dern – Marriage Story

Sandra Hüller – Sibyl

Margarita Kenéfic – La Llorona

Fatma Mohamed – In Fabric

En İyi Oyuncu Topluluğu

Kazanan: Parasite

İkinci: La Flor

The Irishman

La Llorona

Little Women

Pain and Glory

En İyi Orijinal Senaryo

Kazanan: Parasite – Bong Joon Ho, Han Jin Won

İkinci: Pain and Glory – Pedro Almodóvar

Marriage Story – Noah Baumbach

Once Upon a Time… in Hollywood – Quentin Tarantino

Portrait of a Lady on Fire – Céline Sciamma

Synonyms – Nadav Lapid, Haim Lapid

En İyi Uyarlama Senaryo

Kazanan: Transit – Christian Petzold

İkinci: Little Women – Greta Gerwig

Asako I & II – Sachiko Tanaka, Ryûsuke Hamaguchi

An Elephant Sitting Still – Hu Bo

The Irishman – Steven Zaillian

Martin Eden – Maurizio Braucci, Pietro Marcello

En İyi Görüntü Yönetimi

Kazanan: Vitalina Varela – Leonardo Simões

İkinci: Long Day’s Journey Into Night – Yao Hung-i, Dong Jingsong, David Chizallet

1917 – Roger Deakins

Atlantique – Claire Mathon

The Lighthouse – Jarin Blaschke

Portrait of a Lady on Fire – Claire Mathon

En İyi Kurgu

Kazanan: Just Don’t Think I’ll Scream – Thomas Marchand

İkinci: Parasite – Yang Jin-mo

The Image Book – Jean-Luc Godard

The Irishman – Thelma Schoonmaker

Synonyms – Neta Braun, François Gédigier, Era Lapid

Uncut Gems – Ronald Bronstein, Benny Safdie

En İyi Yapım Tasarımı

Kazanan: Parasite – Lee Ha-jun

İkinci: Once Upon a Time… in Hollywood – Barbara Ling

High Life – François-Renaud Labarthe

The Lighthouse – Craig Lathrop

Little Joe – Katharina Wöppermann

Pain and Glory – Antxón Gómez

En İyi Müzik

Kazanan: A Hidden Life – James Newton Howard

İkinci: Pain and Glory – Alberto Iglesias

Ad Astra – Max Richter

Joker – Hildur Guðnadóttir

Marriage Story – Randy Newman

Uncut Gems – Daniel Lopatin

En İyi Ses

Kazanan: Ad Astra – Gary Rydstrom, Tom Johnson, Mark Ulano

İkinci: Climax – Ken Yasumoto

1917 – Oliver Tarney, Rachael Tate, Mark Taylor, Stuart Wilson

The Lighthouse – Mariusz Glabinski, Damian Volpe

Monos – Eduardo Castillo, Lena Esquenazi, Javier Farina, Javier Umpierrez

Uncut Gems – Warren Shaw

En İyi Animasyon Film

Kazanan: I Lost My Body – Jérémy Clapin

İkinci: Buñuel in the Labyrinth of the Turtles – Salvador Simó Busom

Bombay Rose – Gitanjali Rao

Children of the Sea – Ayumu Watanabe

No. 7 Cherry Lane – Yonfan

Toy Story 4 – Josh Cooley

En İyi Belgesel

Kazanan: Just Don’t Think I’ll Scream – Frank Beauvais

İkinci: Honeyland – Ljubo Stefanov, Tamara Kotevska

Apollo 11 – Todd Douglas Miller

For Sama – Waad Al-Kateab, Edward Watts

M – Yolande Zauberman

Varda by Agnès – Agnès Varda

En İyi İlk Film

Kazanan: Just Don’t Think I’ll Scream – Frank Beauvais

İkinci: An Elephant Sitting Still – Hu Bo

Atlantique – Mati Diop

The Chambermaid – Lila Avilés

End of the Century – Lucio Castro

The Last Black Man in San Francisco – Joe Talbot

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR