Deren Talu Son Kale-Hacıbey'de başrol oynayacak

Son Kale-Hacıbey'in çekimleri 20 Mayıs'ta başlayacak. Deren Talu başrolde yer alacak.

DUVAR – Gürcistan-Türkiye ortak yapımı ‘Köprü’ filmine imza atan Wonder Yapım’ın kurucu ortakları Önder Asru ve Erdal Küçük şimdi de ‘Son Kale-Hacıbey’ adlı filme hazırlanıyor. Türkiye, Gürcistan ve Ukrayna ortak yapımı film, 18. yüzyıl sonlarında Osmanlı-Rus Savaşı dönemini anlatacak. Senaryosunu Yevhen Tymoshenko’nun kaleme aldığı filmin genel yönetmenliğini Oscar ve Altın Küre adaylığı bulunan Gürcü yönetmen ve yapımcı, Amerikan Film Akademisi üyesi Zaza Uruşadze üstlenecek.

Medyatava’nın haberine göre, yönetmenliğini Ukraynalı yönetmen ve senarist Konstantin Konovalov’un yapacağı filmde başrolleri oyuncu Yurdaer Okur ile Deren Talu paylaşacaklar. Ukrayna’nın ve Gürcistan’ın tanınmış birçok oyuncusunun da yer alacağı ‘Son Kale-Hacıbey’ filminde Yurdaer Okur, Kuzey Karadeniz için savaşan Osmanlı ordusunun komutanı Ahmet Paşa’yı, Deren Talu ise Ahmet Paşa’nın kızı Fatıma karakterine hayat verecek.

3 DİLLİ FİLM

Film Türkçe, Ukraynaca ve İngilizce olmak üzere 3 ayrı dilde çekilecek. 1919 yılında kurulan ve bu yıl 100. yılını kutlayan Odesa Film Stüdyosu ile birlikte çekilecek olan film 2020 Mayıs ayında ülkemizde vizyona girecek. Filmin çekimleri 20 Mayıs’ta başlayacak.