Emin Alper'in Kız Kardeşler'inden ilk teaser

Emin Alper, Kız Kardeşler ile Altın Ayı jürisinin karşısında! Filmden ilk teaser yayınlandı.

DUVAR – 69. Berlin Film Festivali’nin Ana Yarışma bölümüne seçilen Emin Alper’in üçüncü filmi Kız Kardeşler’in festival afişi ve teaserı yayınlandı. 11 Şubat Pazartesi günü festivalin ana salonu Berlinale Palast’ta dünya prömiyerini yapacak olan Kız Kardeşler, 8 sene sonra Türkiye’den Ana Yarışma bölümüne katılma başarısı gösteren ilk film oldu. Film bu yıl 7-17 Şubat tarihlerinde düzenlenecek festivalde, usta oyuncu Juliette Binoche’un başkanlığındaki Altın Ayı jürisinin karşısına çıkacak.

Başrollerinde Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Kayhan Açıkgöz, Müfit Kayacan ve Kubilay Tunçer’in yer aldığı film, annelerinin ölümünün ardından kasabaya besleme olarak verilen üç kız kardeşin, yıllar sonra köylerine geri dönmesini ve birbirleriyle yüzleşmelerini konu alıyor.

Türkiye-Almanya-Hollanda-Yunanistan ortak yapımı Kız Kardeşler’in yapımcılığını Liman Film ve NuLook Production’ın üstleniyor. Yapım aşamasında, Eurimages (Avrupa Konseyi), Berlin Film Fonu (MBB), Hollanda Film Fonu (NFF) ve Yunanistan Film Merkezi (GFC) tarafından desteklenen filmin, Berlin’deki dünya galasının ardından 2019’da Türkiye’de vizyona girmesi planlanıyor. (HABER MERKEZİ)