Robert De Niro İstanbul Narkotik'te!

Robert de Niro'nun İstanbul Narkotik Polisi ile fotoğrafları ortaya çıktı. Fotoğrafları çeken gazeteci Burak Ersemiz, De Niro'yla tanışma hikayesini anlattı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Oyuncu Robert de Niro'nun İstanbul'da çekilen fotoğrafları paylaşıldı. Fotoğrafları yayınlayan gazeteci Burak Ersemiz "De Niro, Narkotik Şube ekipleriyle birlikte mekanlarda gezip kimlik kontrolü yaptı" dedi.

Arkagüverte'nin haberine göre, gazeteci Burak Ersemiz yıllar sonra Robert de Niro'nun İstanbul seyahatini şu sözlerle anlattı:

"Robert de Niro İstanbul’da kimlik kontrolü yaptı.

Bir rica üzerine yapılmayan tek haber…

1995 yılıydı yeni açılan Vatan Caddesi'ndeki Emniyet Müdürlüğü binasına kaçakçılık şubelerinin yeni taşındığı günlerden biriydi.

İnterpol Şube Müdürü Mehmet Başar’dı.

Gece geç saatlerde son kez şubeleri dolaşıp eve gitmek üzere hazırlık yapıyordum. Mehmet Başar’ın makam odasında hareketlilik sezince sekreterinin “dur” demesine fırsat bile vermeden içeri daldım. İçeri girdiğimde Amerikan Konsolosluğu’ndan tanıdığım birkaç sima ile birlikte sırtı bana dönük bir kişi, Mehmet Bey ile sohbet ediyordu.

Amerikalılar da beni tanıdığı için bir anda bakışlar değişti ve beni kapıdan dışarı çıkarmak için bir hareketlenme oldu tam o sırada Mehmet Başar’ın yanında oturan kişinin Robert De Niro olduğunu anladım.

Korumaların ve Amerikalıların telaşlı tavrına karşın Mehmet Başar nazikçe beni içeri davet ederek Robert De Niro ile tanıştırdı.

Robert De Niro

'İnterpol adına Amerika’da görev yaptığı yıllarda Robert De Niro ile tanışıp dost olduğunu ve bu anlamda kendisine bir ziyaret yaptığını' söyledi. Bu ziyaretin bir amacı da Niro’nun yeni çektiği bir filmin Türkiye’de geçecek sahnelerinin Türk polisi ile birlikte bir ön hazırlığıydı. O gece Mehmet Başar’ın ricası ile haber yapmadım.

Ancak De Niro, Narkotik Şube ekipleriyle birlikte mekanlarda gezip kimlik kontrolü yaptı. Kafasında kasket ve gece olmasına rağmen gözünde güneş gözlüğü olan Robert De Niro polis yeleği giymiş elinde telsiz, kemancı ve bir çok gece kulübünde insanlara kimlik kontrolü yapmıştı. Hatta “kımlik kımlik” diyerek bizzat kendisi almıştı nüfus kağıtlarını..."