İngilizlerden Susurluk filmi

Susurluk Kazası beyazperdeye taşınıyor. Filmin çekimleri ağustos ayında Londra'da yapılacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Susurluk Kazası 1996 yılında Balıkesir’in Susurluk ilçesinde yaşandı. İngiliz yapım şirketi kazanın filmini çekmeye hazırlanıyor.

Paul Hamlyn Vakfı Ödüllü Brad Butler ve Karen Mirza’nın yöneteceği filmin çekimleri ağustos ayında Londra'da yapılacak.

Milliyet'ten Ali Eyüboğlu köşesinde konuyla ilgili "Cast çalışmaları biten filmin çekimleri Ağustos ayında Londra’da yapılacak. Atmosfer Entertainment, filmde oynayacak “Çok iyi Türkçe bilen” oyuncuları internet ve sosyal medya üzerinden arayıp, buldu ve audition çekimlerine aldı.

Paul Hamlyn Vakfı Ödüllü Brad Butler ve Karen Mirza’nın yöneteceği “The Scar” nasıl bir film olacak? Bunun için filmi çekeceklerin “Susurluk olayı”na nasıl baktıklarını anlatmakta fayda var.

Polis müdürü Hüseyin Kocadağ, kırmızı bültenle aranan Abdullah Çatlı, Türkiye eski güzellerinden Gonca Us’un öldüğü, dönemin Şanlıurfa Milletvekili Sedat Bucak’ın ağır yaralı kurtulduğu kaza şöyle anlatılıyor “The Scar”ın sayfasında... “Türkiye, Balıkesir, Susurluk’ta 3 Kasım 1996’da bir trafik kazası oldu. Otomobilin içinde İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı, ‘Bozkurt’ lakaplı terörist, eski güzellik kraliçesi ve yüksek oy alan bir milletvekili vardı.

Otomobilin içinde İçişleri Bakanlığı’nca verilmiş sahte pasaportlar, para, uyuşturucu ve silahlar çıktı. Filmde, Türk devlet görevlileri ve organize suç örgütleri arasındaki karanlık ilişkiyi ortaya çıkaran ‘Susurluk Skandalı’na biraz hayal gücümüzü ekledik. Filmde olaylar, kazada ölen ‘Yenge’nin anlatımıyla ele alınacak" dedi.