CHP'den Ankara Garı belgeseli

CHP, 10 Ekim Gar Katliamı’nda yaşamını yitiren parti üyeleri anısına bir belgesel hazırladı. Belgesel 10 Ekim'de paylaşılacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın koordinasyonunda gerçekleştirilecek programda, yaşamını yitiren Malatyalı gençleri anlatan bir de kitap tanıtılacak. Kitap için 10 Ekim günü yaşadıklarını da anlatan bir makale yazan Ağbaba, “Bu acı unutulmaz. Hepimiz hâlâ o acıyla yaşıyor, onların mirasına sahip çıkmaya çalışıyoruz’’ dedi.

KILIÇDAROĞLU KATILACAK

Ankara’da düzenlenen Emek Barış Demokrasi mitinginde IŞİD’in gerçekleştirdiği ve 100’den fazla insanın yaşamını yitirdiği 10 Ekim Ankara katliamında, Malatya’dan mitinge katılmak için gelen, aralarında CHP Gençlik Kolları üyelerinin de yer aldığı 11 Malatyalı genç de katledildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın koordinasyonunda gerçekleşen bir proje ile, 10 Ekim katliamında yaşamını yitiren Malatyalıları anlatan bir kitap ve bir belgesel hazırlandı. Belgeselin gösterimi 10 Ekim Pazartesi günü Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacağı bir programla kamuoyuyla paylaşılacak. Törende, hazırlanan kitaplar da tanıtılacak.