Müslüm Gürses’in hayatı film oluyor

2013 yılında aramızdan ayrılan arabesk müziğin sevilen seslerinden Müslüm Gürses'in hayatı film oluyor. Senaryosunu Hakan Günday'ın yazdığı filmin yönetmeni henüz açıklanmadı.

DUVAR – Proje tasarımı ve yapımcılığı Saatiçerik tarafından hazırlanan filmde Müslüm Gürses’in hayat hikayesi yakında beyazperdeye aktarılıyor.

Uçankuş’un haberine göre çekimleri önümüzdeki günlerde başlanacak olan film için Muhterem Nur‘dan izin alındı. Nur, şunları söyledi:

“Dolu dolu bir hayat yaşamak mümkün oldu Müslüm’le… Bir gün, hiç de beklemediğim bir vakit elimden tuttu, bir daha hiç bırakmadı.

“Bir kadın olarak, bir eş, bir yol arkadaşı olarak, samimiyetle söyleyebileceğim, benim için onu anlatan en güzel söz, ‘Güneşi gördüm’ olabilir.

“O kadar parlak, o kadar sıcaktı işte…

“Müslüm çok sessizdi, Susardı. Saatlerce susabilirdi…

“Onun gibi hissettiklerini hiç söylememeyi tercih eden bir adamın bu kadar çok hayranı olmasının bir tek sebebi var, biliyor musunuz? Samimiyeti.

“O kadar sahiciydi ki… Ne şan, şöhret, ne para değiştirmedi Müslüm’ü, Neyi seviyorsa sevdi, ne yemiyorsa yemedi… Bazı şeyler için yapmayacağı fedakârlık yoktu. Hayranları için mesela.

“Ömrüme ömür kattı. Benim için kıymeti ölçülemez…

“Film yapmak istiyorum. Onu, ne kadar ‘’özel’’ bir adam olduğunu ben sağken hem de, anlatmamız lazım.

“Koskoca bir ülkeye müziğiyle damga vurup da bunu hiç mevzu bile etmeyen biriydi Müslüm, Şanın şöhretin paranın geçer akçe olduğu şimdiki zamanlarda hayranlarına ‘’İyi ki sevdiniz, anladınız onu’’ demek istiyorum çünkü…

“Anlamayanlar da anlasın istiyorum.

“Dediğim gibi, ben; güneşi gördüm! Ülkesinde geride bıraktığı herkes de görsün.

“Başta yapımcım Mine Şengöz olmak üzere, bu projeye aşkla bağlı olan tüm Saatiçerik ailesine, senaryomuzu yazan Sayın Hakan Günday’a hayallerimi gerçekleştirecekleri ve benimle aynı aşkı paylaştıkları için sonsuz teşekkür ederim…

“Senaryo son halini aldı, kavuşmaya az kaldı… Sevgilerimle,”