Sinan Ateş cinayeti zanlısı Doğukan Çep'in ifadesi: Amacımız öldürmek değil, gözdağı vermekti

Sinan Ateş cinayeti zanlısı Doğukan Çep ifadesinde amacının öldürmek değil, gözdağı vermek olduğunu söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin olarak yakalanan Doğukan Çep, emniyetteki ifadesinde suçlamaları reddederken "Amacımız öldürmek değil, gözdağı vermek ve yaralamaktı" dedi.

NTV'den Gökhan Gerçek'in haberine göre, eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş cinayetiyle ilgili soruşturma devam ediyor.

Ateş'in öldürülmesini azmettirdiği iddia edilen Doğukan Çep İstanbul'da gözaltına alındı. 'Dodo' lakaplı Çep'in emniyetteki ifadesi ortaya çıktı. Soruşturmada cinayeti planlayan ve hayata geçiren isim olarak adlandırılan Çep, ifadesinde suçlamaları reddederken husumet nedeniyle cinayeti işlediğini iddia etti.

Daha önce de Hasan Ferit Gedik cinayetinden 6 yıldır aranan Çep, Ateş cinayetine ilişkin ise "Amacımız öldürmek değil, gözdağı vermek ve yaralamaktı" dedi.

Sinan Ateş'in ocak başkanıyla kendisine sahip çıkmadığını iddia eden Çep, "Yargıtay'da temyiz aşamasındaki dosyam için yardım istedim. Ancak yardımcı olmadı. Bunun kızgınlığıyla korkutmak ve gözdağı amaçlı olayı planladık" dedi. Çep, öldürmek amaçlarının olmadığını dile getirdi.