Sezgin Tanrıkulu'ndan Bakan Selçuk'a istifa sorusu

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un korona virüsüne yakalanan sağlıkçılarla ilgili “Evde hastalananlar var, nasıl meslek hastalığı kabul edelim” açıklamasın üzerine istifa sorusu geldi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un korona virüsüne yakalanan sağlıkçılarla ilgili “Evde hastalananlar var, nasıl meslek hastalığı kabul edelim” açıklaması üzerine CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Bakan Selçuk'a “İstifa edecek misiniz?” diye sordu.

'EVDE YAKALANANLAR VAR' DEMİŞTİ

Yüzlerce meslektaşını korona virüsü nedeniyle kaybeden sağlık çalışanlarının "illiyet bağı aranmaksızın korona virüsünün meslek hastalığı olarak kabul edilmesi" talebi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk tarafından kabul edilmedi. Selçuk'un, bu taleplere “Evde hastalananlar var, nasıl meslek hastalığı kabul edelim” yanıtını verdiğini hatırlatan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TBMM'ye soru önergesi vererek Bakan Selçuk’a “İstifa edecek misiniz?” diye sordu.

Bir yılda 391 sağlıkçının salgın nedeniyle vefat ettiğini, 140 binin üzerinde sağlıkçının da korona virüsüne yakalandığını vurgulayan Tanrıkulu, Selçuk'a, “İşi ve mesleği gereği korona virüsü hastalarına bakan, muayene eden, müdahale eden, temas eden sağlık çalışanlarının buna bağlı olarak korona virüsü hastalığı tanısı almaları ile sağlık çalışanları için korona virüsünün Türkiye'de ivedi meslek hastalığı olarak kabul edilmesi amacıyla somut adım atılacak mıdır?” sorusunu da yöneltti. (HABER MERKEZİ)