Sezgin Tanrıkulu: DEDAŞ bölgedeki çiftçilere büyük zulüm uyguluyor

Meclis'te Diyarbakır'daki çiftçilerin sorunlarına işaret değinen CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, "Tarımsal sulama enerjiyle yapılıyor ve DEDAŞ bölgedeki çiftçilere büyük zulüm uyguluyor" dedi

Fotoğraf: Arşiv
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Dünya Çiftçiler Günü'nde Diyarbakır'daki çiftçilerin sorunlarına işaret ederek, "Tarımsal sulama enerjiyle yapılıyor ve DEDAŞ bölgedeki çiftçilere büyük zulüm uygulamaktadır" dedi. 

Tanrıkulu, Meclis'te söz alarak, Diyarbakır'daki çiftçilerin sorunlarına değindi. Bölgede tarımsal sulamanın enerjiyle yapıldığını belirten Tanrıkulu, "DEDAŞ bütün bölgedeki çiftçilere büyük zulüm uygulamaktadır. Yeniden bu gündeme gelecek, şimdiden iktidar partisi milletvekillerini ve iktidarı uyarıyorum" diye konuştu. 

Depolarla ilgili sorunun da altını çizen Tanrıkulu, "Bütün silolar şu anda dolu. Yarın öbür gün hasat olacak ve yeniden randevu sistemine geçilecek, rüşvetle, aracılarla bu işler yapılmaya çalışılacak. Dolayısıyla Toprak Mahsulleri Ofisi'nin buna ilişkin bir tedbir alması lazım" ifadelerini kullandı.