Sezgin Tanrıkulu: Bölgede CHP'ye sempati giderek artıyor

Siirt, Bitlis, Bingöl, Muş gibi illeri ziyaret CHP heyetinden Sezgin Tanrıkulu, “Burada iki kaz fazla işsizlik oranı var" dedi. Tanrıkulu, bölgede CHP'ye ilginin arttığını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Esnaf Masası Siirt, Bitlis, Bingöl ve Muş’u ziyaret ederek halkın sorunlarını dinledi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığındaki heyete katılan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, bu illerdeki işsizlik oranlarına dikkat çekti.

Tanrıkulu, CHP’nin iktidara gelmesi halinde bölgedeki illerde işsizlik oranını düşüreceklerini ve en azından Türkiye’nin genel seviyesine çekeceklerini söyleyerek, “Burada gördük. Türkiye’de her üç gençten birisi işsizse, burada her üç gençten ikisi işsiz. İki kat daha fazla işsizlik oranı var” dedi.

'GÜVENLİK EKSENLİ POLİTİKALAR DERİN İZLER YARATIYOR'

Tanrıkulu, işsizliğin gençleri intihara sürüklediğini vurgulayarak, “Silvan ilçesinde son bir yıl içinde 20 genç yaşamını yitirdi, intihar etti” dedi. Tanrıkulu, şunları söyledi:

“Hukuk, özgürlük, Kürt meselesi daha da derinleşerek ve daha da karmaşık hale gelerek maalesef insanları umutsuzluğa sevk etmiş durumda. Hükümetin bugün yürüttüğü sadece güvenlik eksenli politikalar, yurttaşlarımızda derin izler yaratıyor. Özellikle kayyum politikası, siyasetin baskılanması, kapatma davası, düşmanlaştırma politikasının derin izleri var yurttaşlarımızda. Biz dayanışma için buradayız. CHP’nin çözümlerini anlatmak için buradayız. Demokrasi zeminini dostlarımızla daha da güçlendirmek için buradayız. O desteği de alıyoruz. İnsanların gözlerinde CHP’ye karşı sempati ve ilgi de var, bölgede, giderek artan.” (ANKA)